Справитися з травмою війни…

Справитися з травмою війни…
Війна на сході України стала викликом для всього українського народу. Подолати військову агресію, підтримати армію, допомогти пораненим, дати притулок біженцям, сприяти віднові життя у повернутих містах і селах – стало тим завданням, яке об’єднало українців з усіх куточків нашої країни та й з-поза неї. Втім поруч з цими завданнями ми стаємо усе більше свідомі щодо тих психологічних ран, яких завдає війна і необхідності справитися з ними. Як допомогти дітям-біженцям, яким досі чуються канонади гармат і сняться страшні сни; якої допомоги потребує солдат з посттравматичним стресовим розладом; як підтримати сім’ю, що втратила на війні свого сина/чоловіка/батька; як помогти психологічно адаптуватися до нових реалій життя солдату, що втратив зір чи кінцівку; як подолати «зазомбованість» і ненависть, породжені пропагандою у частини українців? – ось лише невеликий перелік питань, на які ми зараз усі шукаємо відповіді. З цими запитаннями родичі, друзі, лікарі, медсестри, журналісти, самі потерпілі часто звертаються до психологів.

Програма семінару передбачає стисле висвітлення основних компонентів (A-B-C) наступних тем та опрацювання базових практичних навичок допомоги :
 Гостра реакція на травматичну подію. Принципи першої психологічної допомоги.
 Основи психотравматології. Травма та її наслідки. Посттравматичний стресовий розлад. Принципи обстеження та діагностики. Супутні розлади та проблеми. Огляд сучасних протоколів лікування ПТСР. Огляд травмофокусованої когнітивно-поведінкової терапії (ТФ-КПТ) та методу десенсибілізаціїта репроцесуалізації травми з допомогою руху очей (EMDR).
 Базові навички допомоги при ПТСР: психоедукація, стабілізація; техніки емоційної регуляції та коупінгу з симптомами ПТСР; імагінативні/наративні техніки опрацювання травматичної пам’яті.
 Особливості роботи з військовими та залучення їх до одержання психологічної допомоги.
 Базові навички допомоги дітям з ПТСР: набір технік коупінгу для дітей, залучення рідних.
 Пережиття втрати. Базові принципи підтримки особи, що переживає втрату. Ускладнена реакція втрати, особливості допомоги.
 Психологічна адаптація до наслідків поранень (втрата кінцівки, зору і т.п.). Принципи психологічної підтримки. Розлади адаптації, особливості допомоги.
 Принципи організації послуг потерпілим. Рівні допомоги. Принципи роботи спеціалізованих програм допомоги. Робота в команді. Принципи психогігієни і захисту від вигорання.
 Принципи проведення просвітницької роботи. Мистецтво проведення презентацій.

АУДІОЗАПИС СЕМІНАРУ А-В-С ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТЕРАПІЛИМ В ЧАСІ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЇХ РІДНИМ Справитися з травмою війни…

СЛАЙДИ СЕМІНАРУ РОМАНЧУКА О. “А-В-С ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТЕРПІЛИМ В ЧАСІ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЇХ РІДНИМ Справитися з травмою війни…

1-1
Інституту психічного здоров’я УКУ, Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та Української асоціації фахівців з подолання психотравмуючих подій, ставить собі за ціль підготувати психологів-фахівців до виконання просвітницької функції у суспільстві, з очікуванням, що ці фахівці в ролі волонтерів сприятимуть поширенню відповідних знань та навичок у себе в регіонах.

Читайте також

Любити, жити і чекати. Путівник для родин військових, які перебувають у зоні бойових дій


Основне завдання книги «Любити, жити і чекати» зорієнтувати членів родини як підготовитись до відрядження військового в зону бойових дій, що може допомогти під час роз’єднання та як підготовуватись до повернення вашого військового додому. Окремий розділ ми присвятили питанням збереження психічного здоров’я родини військового. Там знайдете багато корисного про гнів та […]

Святий Йосиф - Тінь Отця


Живемо у світі коли кожен хоче показати свої вправності, своє бачення, навіть досить часто свої фальшиві амбітності. Одночасно Церква перед нами ставить за взірець святого Йосифа Обручника Непорочної і Опікуна Сина Божого – як Тінь Отця. Отця, котрий доручає найбільший скарб, свого Сина і Пресвяту Діву Марію в Його важко […]