ЯК ПЕРЕСТАТИ ОБРАЖАТИСЯ?

Коли я перестала ображатися, мене перестали ображати. Скажете: такого не буває. Як можна не ображатися, коли зачепили за «живе»? Якщо розібратися у витоках походження образи, то, гадаю, ображатися стане нема чого.

Отже, що ж в нас сидить такого, що не дозволяє нам простити? Пробачити – значить не залишити осаду в своїй душі, продовжувати вільно спілкуватися з людиною. Або, якщо хочете, не спілкуватися взагалі, але в той же час не згадувати про нього благим словом, тобто ставитися нейтрально.

– Уражене самолюбство
Не оцінили так, як ми цього хотіли, або просто незаслужено звинуватили. Але ж ми знаємо, що не такі вже й погані. Ось і терзаємо себе думками і прокльонами на адресу кривдника. «Гриземо» свою душу, запевняючи себе в правоті. А чи варто доводити самому собі очевидне? Думаю, всі погодяться, що це даремне заняття. Кожен і так знає собі ціну. Ну, а тому, хто засудив вас можна просто сказати: «Мені шкода, що ви так про мене думаєте», «Я засмучений, що ми не зрозуміли один одного». І вже тим більше не занижувати свою самооцінку.

– Гординя
Постарайтеся, відкинувши почуття власної хворобливої переваги, стати на сторону партнера. Пам’ятайте: не в гордості сила людини, а в його великодушності. Кривдник, як правило, сам усвідомлює, що погарячкував.

– Невміння приймати факти, що стосуються себе

Наприклад, вам кажуть: «Ви запізнилися на роботу. Ви зробили помилку. У вас поганий настрій. Ви багато їсте. Ви товстий». Ви злоститеся, не бажаючи приймати дійсне. Навчіться відповідати «так». Того ж «так» стосуються будь-які закиди в вашу сторону. Як ви думаєте, чи цікаво буде співрозмовнику вас «жалити» (якщо він робить це з саме цією метою) і чи надовго його вистачить, коли ви з усім згодні?

– Невиправдані очікування
Нерідко ми очікуємо від людини певних дій, вчинків, слів, абсолютно не властивих їй в силу рис характеру, такту, виховання, освіти …, ображаючись на невиконання надуманого нами. Намагайтеся на все дивитися об’єктивно, не уявляючи того, чого немає.

– Неправильне сприйняття
На різних людей одна і та ж ситуація має різний вплив. Справа зовсім не в тому, хто що сказав і зробив, а як ми відреагували, як сприйняли інформацію. Спокійне сприйняття без роздратування – це справа щоденного «тренування». І, по суті, ми самі приймаємо рішення бути скривдженими. Як часто кажуть: «Ображайся на себе …». У важких ситуаціях повторюйте собі: «Я себе люблю і тому не стану ображатися».

І коли в черговий раз ви захочете образитися, подумайте: чи так вже приємно себе жаліти і почуватися жертвою. Хижак завжди відчуває слабкого і нападає саме на нього. Ви ж не хочете бути з’їденим? Може, все ж ви – переможець, який піднявся над ситуацією і незалежний від обставин! Не дарма в народі кажуть: «На скривджених воду возять». Не дуже хочеться, правда?

Як відомо, образа – стан нашої душі. Душа – колодязь, з якого ми п’ємо. Яке джерело втамування спраги ми підносимо собі та іншим? Бережіть своє сховище, своє джерело життя. Живіть у мирі з самим собою, з посмішкою, не ображаючись!