Давні рецепти лікарських трав – поради монахів

Ці рецепти не є чиїмось конкретним надбанням, але спадщиною багатьох поколінь…
Стосовно запитань, про використання трав у монастирях! Тут важко казати, бо є багато різних факторів, що порізному впливають на людей чи конкретних осіб. Одному може допомогти, а іншому пошкодити… Також залежить і від самої особи чи сприймає її організмом ті чи інакші трави (алергії, тощо)
Так, наприклад використовували проти лупи і випадання волося:
Розмарин
Деякі фахівці стверджують, що розмарин здатний стимулювати ріст волосся, допомагає проти лупи і повертає блиск волоссю. Для оздоровлення волосся, можна додавати розмарин в їжу або ж зробити з нього відвар і обполіскувати ним волосся. Закип’ятіть воду і додайте туди листя розмарину. Потім зменшіть вогонь і дайте листю покипіти на повільному вогні 10-15 хвилин. Після цього видаліть листя і остудіть отриманий відвар. Ви навіть можете поставити його на деякий час в холодильник. Намочіть свіжовимите волосся відваром з розмарину, а потім промийте прохолодною водою.
Хвощ
Хвощ – це рослина, відома своєю насиченістю кремнієм. Кремній зміцнює волосся зсередини і відновлює його блиск. Ви можете приготувати шампунь з хвоща безпосередньо вдома. Ви можете приготувати шампунь з хвоща безпосередньо вдома. Насипте 2-3 столові ложки хвоща гарячу воду. Додайте суміш, в дитячий шампунь і використовуйте, як зазвичай.
Аїр звичайний
Аїр звичайний застосовують при випаданні волосся у вигляді примочок та втирання. Відвар роблять з подрібнених коренів і кореневищ, заливаючи 1 столову ложку коренів 1 склянкою крутого окропу і настоюючи його 30 хвилин.
Алое
Алое: подрібнюють листя алое, кладуть в міксер, заливають теплою водою, отриману суміш проціджують і рідиною обполіскують волосся після миття.
Береза
Добре діє настій з листя берези. Листя берези (1 столова ложка на 1,5 склянки) заливають киплячою водою і залишають на 2 години. Потім проціджують і втирають в шкіру голови після миття.
Кропива
Трави для волосся використовуються людьми давно. Особливо відомою є кропива. Листя кропиви дводомної або кропиви пекучої мають виняткові цілющі властивості. Листя заготовляють під час цвітіння і швидко сушать у тіні. Виготовлені з них настої чи настоянки використовують для втирання, примочок після миття голови, що сприяє зміцненню і росту волосся. При жирній шкірі голови використовують настоянку.
Настій: 1-1,5 ст. ложки листя настоюють 1-2 години на 1 склянці окропу, фільтрують. Після миття голову змочують настоєм і обгортають рушником. Висушують, не витираючи. Процедури проводять протягом 2 місяців.
Настоянка: свіже листя кропиви пропускають через м’ясорубку і змішують з 10-кратним об’мом горілки, настоюють 8-12 днів у закритому посуді, потім фільтрують, відтискають сік. Протирають шкіру голови настойкою, розведеною наполовину водою, 1-2 рази на тиждень.
Настій, відвар: 100 г листя кропиви дводомної заливають сумішшю з 0,5 л води і 0,5 л оцту, настоюють 4 години, відварюють. Використовують для миття голови при облисінні.
Червоний перець
Стручки червоного, турецького перцю у вигляді легкої 2%-ї настоянки використовують для втирання в шкіру волосистої частини голови для посилення росту волосся, зокрема, при його гніздовому випаданні.
Кубушка жовта
Коріння кубушки жовтої відварюють на пиві 10-15 хв; 30%-м відваром миють голову для поліпшення росту волосся.
Лопух великий
Корінь лопуха, приготований, як міцний настій або мазь, ефективний засіб для росту волосся.
Мазь: відвар (15,0 – 200,0) згущують варінням до половини, змішують у співвідношенні 1:1 зі свинячим внутрішнім жиром (підігрівають), зливають в горщик. Кришку горщика замазують тістом і ставлять у піч (духовку) на кілька годин. З остиглої загуслої маси зливають воду, якщо вона не вся випарувалася. Втирають в шкіру голови 5-6 разів на тиждень на ніч.
Цибуля ріпчаста
У народній медицині свіжу кашку з цибулі застосовують як засіб для росту та зміцнення волосся, при його швидкому випаданні. Використовують також лушпиння цибулі.
Відвар: 30-50 г цибулиння кип’ятять в 1 склянці води протягом 15-20 хв, проціджують. Чисте волосся змазують відваром, висушуючи на повітрі.
Морква
Відвар: 20%-м відваром трави моркви культурної миють голову, залишаючи її мокрою на ніч, попередньо пов’язавши хусткою. Цей метод зміцнює волосся і покращує його ріст.
Морозник кавказький
Морозник кавказький. Препарати з кореневища з корінням морозника кавказького придатні для лікування коренів волосся, лупи.
Настій або відвар: 1/2 ч. ложки кореневища заварюють в 0,5 л води, іноді відварюють до об’єму 1 склянки і миють голову, залишаючи її вологою до повного висихання.
Півонія
Настоєм з коренів півонії миють голову для посилення росту волосся. Настій: (20,0 – 200,0) для зовнішнього застосування.
Плющ
Стимулює ріст волосся відвар з листя плюща. Для його приготування столову ложку нарізаного листя проварюють 10 хв у 0,5 л води. Після того як відвар охолоне, його проціджують. Відваром змочують шкіру голови кожен вечір протягом місяця.
Лопух справжній
Хорошим лікувальним засобом є відвар з лопуха справжнього. 20 г нарізаного лопуха проварюють 5 хв у 0,5 л води. Остуджений і проціджений відвар втирають в шкіру голови. Після цього голову обполіскують звичайною водою. Рекомендується втирати відвар 3 рази на тиждень протягом 2 місяців.
Ромашка
Квіти ромашки здавна вживають для фарбування волосся і його зміцнення.
Настій: 25 г сухої ромашки заливають 75 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують, відтискають і змочують волосся. Або: 100 г квітів ромашки заварюють в 0,5 л окропу, настоюють близько 1 години. Настоєм змочують волосся і висушують його при звичайній температурі.
Чорна редька
Найчастіше нашому волоссю не вистачає необхідних йому мікроелементів, таких, як сірка, кремній, цинк і калій. Більшість цих елементів містяться в чорній редьці. Редьку очищають від шкірки, натирають на тертці, відтискають сік і втирають в шкіру голови перед миттям. Вибрав з нету.