Вчені відновили зовнішність Святителя й чудотворця Миколая за його мощами.

Вчені відновили зовнішність Святителя й чудотворця Миколая  за його мощами.

На основі археологічних та анатомо-антропологічних досліджень вчені описали реальний вигляд святителя Миколая Мир Лікійського: його зріст, комплекцію і навіть риси обличчя, а також визначили хвороби, якими страждав Чудотворець.

Для проведення анатомо-антропологічного дослідження святих мощей була розкрита гробниця в м.Бар. Експертизу проводив професор Луїджі Мартіно. Він зробив висновок і про хвороби святого. Пошкоджені суглоби, хребет і кістки грудної клітки свідчать про муки, які переніс святитель Миколай у в’язниці – його катували на дибі. Радіологічне дослідження черепа показало велике внутрішнє кісткове ущільнення черепної коробки. Професор Мартіно вважає, що ці зміни викликані тривалим багаторічним впливом тюремного холоду і вогкості (святий провів у в’язниці близько двадцяти років).

Професор Луїджі Мартіно в результаті вивчення останків встановив, що лик, зображуваний на іконах, повністю відповідає зовнішньому вигляду похованої в гробниці людини :. “За будовою черепа і скелета святитель належав до білої європеоїдної середземноморської раси, для якої характерні середньовискові зростання і смаглява шкіра, з високим чолом, з носом, що прагне до орлиного, виступаючими вилицями і підборіддям, скелетом середньої міцності “.

Антропологічне дослідження мощей свідчить про те, що великий святий не їв м’яса, а вживав тільки рослинну їжу.

Визначено і зріст Миколая Чудотворця – 167 сантиметрів.

Художники, використовуючи сучасні комп’ютерні технології, спробували відтворити вигляд Миколи Чудотворця.