Святий Антоній з Падуї – покровитель подружніх пар.

Святий Антоній з Падуї - покровитель подружніх пар.

Святий Антоній з Падуї народився 15 серпня 1195 року в Лісабоні в родині Мартіна Вінценцо де Булгоес та Марії Тереси Тавейра. Мати посвятила сина Діві Марії вже в день його народження – свято Успіння.
У віці 15 років вступив до монастиря Сан Віченцо де Фора, одягнувши габіт Регулярних каноніків св. Августина. Своїми глибокими знаннями заслужив титул Учителя Церкви. Діяльність і проповіді св. Антонія набагато глибші, аніж широко відомі легенди про проповіді рибам чи миттєве приживлення відрубаної ноги, яку святий приставив до тіла потерпілого.
Святий Антоній прославився як ревний проповідник, помер у Падуї 13 червня 1231 року. Тому щороку 13 червня відзначається свято на честь святого Антонія.

Його похорон став маніфестацією віри, а Папа Григорій зарахував св. Антонія до грона святих менш ніж за рік по його смерті (30 травня 1232 року). За цей короткий час на цого гробі було зареєстровано 5 випадків зцілення паралічу, 7 випадків повернення зору сліпим, 3 випадки повернення слуху і 2 воскресіння померлих.
Його спомин увів до загальноцерковного календаря Папа Сикст V,а Папа Пій XII проголосив його 1946 року Вчителем Церкви.
В іконографії зображається у францисканському габіті з Дитям Ісусом на руках. Його атрибути:лілія, книга, серце, вогонь, хлібина, риба, осля.