БУДЬТЕ ДОСКОНАЛИМИ АБО ЧИ ПОТРІБНО ПРАГНУТИ ДО ІДЕАЛУ.

А чому я маю постійно працювати над собою?
І справді, чи маємо ми прагнути до досконалості?
БУДЬТЕ ДОСКОНАЛИМИ
Перші слова про досконалість належать Ісусу. Він завершує ними свою неперевершену Нагірну Проповідь, ніби вінчаючи все вищесказане:
“Отже, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний.”
Матвія 5:48
Ісус закінчує словами «Отже», що означає – давайте підсумуємо, підіб’ємо підсумок під усім сказаним.
А саме:
– наша досконалість у тому, коли ми виявляємо сіль цього світу і світимо, як свічка на вершині гори;
– коли ми ставимо відносини вище особистої вигоди;
– коли першими йдемо на примирення і гідно проходимо гоніння;
– коли стежимо за чистотою своїх думок та чистотою вчинків;
– коли готові підставити другу щоку, віддати свій одяг і пройти другу милю;
– коли виявляємо любов до своїх ворогів;
– благословляємо тих, що нас проклинають і
молимося за тих, хто нас ображає
Ось вам і «будьте досконалі». Високий стандарт.
ДОСКОНАЛІСТЬ В БОЗІ
Ісус дає нам високий стандарт і орієнтир у житті, прагнучи якого ми будемо з кожним днем ставати все краще і краще.
Щодня, у побутових питаннях, орієнтуйтесь на Бога, порівняйте свої думки з тим, як мислить Він, свої слова з тим, що Він говорить про це у своєму Слові, у Біблії, свої вчинки з Його справами та мотивами.
ДОСКОНАЛІСТЬ В РОСТІ
В Англійському перекладі Біблії МЕSSAGЕ «будьте досконалі» перекладено, як «grow uр» – рости, розвиватися, ставати дорослим, зрілим. Й далі сказано – ти належиш Царству, а значить живи за законами, які в ньому діють, розвивайся згідно з високим стандартами Небесного Царства! Потрібно не тільки назватися дитиною Царя, а й відповідати цьому високому званню у своєму житті!
ДОСКОНАЛІСТЬ В ПОВНОТІ
Переклад АМР під словом «perfect» – досконалий, має на увазі зростання в духовній зрілості, яка включає в себе розум і характер, активне впровадження благочестивих цінностей у ваше повсякденне життя!
Дух, розум, характер, цінності – тепер стає більш зрозумілим, у яких саме сферах має виявлятися наша досконалість.
ДОСКОНАЛІСТЬ В ТЕРПЕЛИВОСТІ
«Майте, брати мої, повну радість, коли впадаєте в усілякі випробовування, знаючи, що досвідчення вашої віри дає терпеливість. А терпеливість нехай має чин досконалий, щоб ви досконалі та бездоганні були, і недостачі ні в чому не мали.»
Якова 1:2-4
Наскільки досконала наша терпеливість, настільки досконалі ми з вами. Уявіть собі: нетерпіння, квапливість, дратівливість віддаляють нас від головного Божого стандарту та еталону, він нашої досконалості! Будьте терпеливі один до одного, до чужих недоліків і недосконалостей, будьте терплячі до своїх рідних у повсякденних речах – так, це буває непросто, але в цьому наша досконалість.
ДОСКОНАЛІСТЬ В ЗАКОНІ
Євреїв 7:19
«…закон бо не зробив нічого досконалим, — уведено ж кращу надію, яка зближає нас до Бога.»
Немає сенсу намагатися зробити щось своїми зусиллями, керуючись лише буквою закону, інакше це шлях до самозасудження, розчарування та низької самооцінки. Головний акцент нашої досконалості у тому, щоб бути, як Ісус. Просіть Його про допомогу та ведення Духом Святим. Тільки в Ньому ми отримали свободу від гріха, сорому та провини. У Його перемозі над смертю ми отримуємо свою перемогу в кожній сфері нашого життя. Його любов’ю і в Його очах ми досконалі.
ДОСКОНАЛІСТЬ У СПРАВАХ
«… щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.»
Тимофія 3:17
Нашу досконалість обов’язково буде перевірено на практиці, у реальному житті, нашими справами. Досконалість у дусі, нашому розумі та характері буде випробувано в ситуаціях, в яких нам доведеться думати, як би думав Сам Бог, говорити лише те, що відповідає Його Слову, перевіряти мотиви свого серця і порівнювати з Його стандартами.
Нашу досконалість буде перевірено, випробувано і вона буде мати свій небесний знак якості.
І, напевно, останній аргумент на адресу нашої досконалості полягає в тому, що саме цим критерієм ми БУДЕМО ВИПРОБУВАНІ ТА ОСУДЖЕНІ в Судний день
«І Ангелу Сардійської церкви напиши: …Я не знаходжу, щоб справи твої були досконалі перед Богом Моїм.»
Об’явлення 3:1-2
Тобто наші справи будуть випробувані не на справедливість, правильність чи чесність, а на досконалість! Наші справи мають бути досконалі перед Богом, а значить відповідні Його Слову
Джерело: