БУДЬТЕ ДОСКОНАЛИМИ АБО ЧИ ПОТРІБНО ПРАГНУТИ ДО ІДЕАЛУ.

А чому я маю постійно працювати над собою?

І справді, чи маємо ми прагнути до досконалості?

БУДЬТЕ ДОСКОНАЛИМИ

Перші слова про досконалість належать Ісусу. Він завершує ними свою неперевершену Нагірну Проповідь, ніби вінчаючи все вищесказане:

“Отже, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний.”

Матвія 5:48

Ісус закінчує словами «Отже», що означає – давайте підсумуємо, підіб’ємо підсумок під усім сказаним.

А саме:

– наша досконалість у тому, коли ми виявляємо сіль цього світу і світимо, як свічка на вершині гори;

– коли ми ставимо відносини вище особистої вигоди;

– коли першими йдемо на примирення і гідно проходимо гоніння;

– коли стежимо за чистотою своїх думок та чистотою вчинків;

– коли готові підставити другу щоку, віддати свій одяг і пройти другу милю;

– коли виявляємо любов до своїх ворогів;

– благословляємо тих, що нас проклинають і

молимося за тих, хто нас ображає

Ось вам і «будьте досконалі». Високий стандарт.

ДОСКОНАЛІСТЬ В БОЗІ

Ісус дає нам високий стандарт і орієнтир у житті, прагнучи якого ми будемо з кожним днем ​​ставати все краще і краще.

Щодня, у побутових питаннях, орієнтуйтесь на Бога, порівняйте свої думки з тим, як мислить Він, свої слова з тим, що Він говорить про це у своєму Слові, у Біблії, свої вчинки з Його справами та мотивами.

ДОСКОНАЛІСТЬ В РОСТІ

В Англійському перекладі Біблії МЕSSAGЕ «будьте досконалі» перекладено, як «grow uр» – рости, розвиватися, ставати дорослим, зрілим. Й далі сказано – ти належиш Царству, а значить живи за законами, які в ньому діють, розвивайся згідно з високим стандартами Небесного Царства! Потрібно не тільки назватися дитиною Царя, а й відповідати цьому високому званню у своєму житті!

ДОСКОНАЛІСТЬ В ПОВНОТІ

Переклад АМР під словом «perfect» – досконалий, має на увазі зростання в духовній зрілості, яка включає в себе розум і характер, активне впровадження благочестивих цінностей у ваше повсякденне життя!

Дух, розум, характер, цінності – тепер стає більш зрозумілим, у яких саме сферах має виявлятися наша досконалість.

ДОСКОНАЛІСТЬ В ТЕРПЕЛИВОСТІ

«Майте, брати мої, повну радість, коли впадаєте в усілякі випробовування, знаючи, що досвідчення вашої віри дає терпеливість. А терпеливість нехай має чин досконалий, щоб ви досконалі та бездоганні були, і недостачі ні в чому не мали.»

Якова 1:2-4

Наскільки досконала наша терпеливість, настільки досконалі ми з вами. Уявіть собі: нетерпіння, квапливість, дратівливість віддаляють нас від головного Божого стандарту та еталону, він нашої досконалості! Будьте терпеливі один до одного, до чужих недоліків і недосконалостей, будьте терплячі до своїх рідних у повсякденних речах – так, це буває непросто, але в цьому наша досконалість.

ДОСКОНАЛІСТЬ В ЗАКОНІ


«…закон бо не зробив нічого досконалим, — уведено ж кращу надію, яка зближає нас до Бога.»  

Євреїв 7:19

Немає сенсу намагатися зробити щось своїми зусиллями, керуючись лише буквою закону, інакше це шлях до самозасудження, розчарування та низької самооцінки. Головний акцент нашої досконалості у тому, щоб бути, як Ісус. Просіть Його про допомогу та ведення Духом Святим. Тільки в Ньому ми отримали свободу від гріха, сорому та провини. У Його перемозі над смертю ми отримуємо свою перемогу в кожній сфері нашого життя. Його любов’ю і в Його очах ми досконалі.

ДОСКОНАЛІСТЬ У СПРАВАХ

«… щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.» 

Тимофія 3:17 

Нашу досконалість обов’язково буде перевірено на практиці, у реальному житті, нашими справами. Досконалість у дусі, нашому розумі та характері буде випробувано в ситуаціях, в яких нам доведеться думати, як би думав Сам Бог, говорити лише те, що відповідає Його Слову, перевіряти мотиви свого серця і порівнювати з Його стандартами. 

Нашу досконалість буде перевірено, випробувано і вона буде  мати свій небесний знак якості.

І, напевно, останній аргумент на адресу нашої досконалості полягає в тому, що саме цим критерієм ми БУДЕМО ВИПРОБУВАНІ ТА ОСУДЖЕНІ в Судний день

«І Ангелу Сардійської церкви напиши: …Я не знаходжу, щоб справи твої були досконалі перед Богом Моїм.»

 Об’явлення 3:1-2

Тобто наші справи будуть випробувані не на справедливість, правильність чи чесність, а на досконалість! Наші справи мають бути досконалі перед Богом, а значить відповідні Його Слову 

Джерело: