Про катехизу «Велика Пригода – Біблійна лінія часу» і про книгу Тіма Ґрея і Джефа Кевіна « Ходити з Богом»

Про катехизу «Велика Пригода – Біблійна лінія часу» і про книгу Тіма Ґрея і Джефа Кевіна « Ходити з Богом»

Книга «Ходити з Богом» є коротким і змістовним зібранням навчання програми вивчення Святого Письма під назвою «Велика Пригода – Біблійна лінія часу». Подамо деякі характеристики цього навчання: «Біблійна лінія часу є католицькою навчальною системою, яка вчиняє складне простим через повчальну історію Біблії. Через зосередження на чотирнадцятьох історичних книгах, Біблійна лінія йде за подивогідною історією, яка переплетена невидимою ниткою через усю Біблійну історію. Бачення цієї історії розкритою вчиняє Біблію живою і забезпечує основу для розуміння цілого Святого Письма».
Книга Тіма Ґрея і Джефа Кевіна «Ходити з Богом» може стати для читача своєрідним ключем, щоби відкрити та поглибити богословське значення Біблійної історії, як також пізнати красу та глибину всього Святого Письма. Принципи католицької інтерпретації Біблії, які містяться у Катехизмі Католицької Церкви (зокрема пп. 112-117) часто залишаються для нас абстрактними, якщо на прикладі не бачимо їхнього застосування. Багато читачів книги «Ісус з Назарету» (Папи Бенедикта XVI) мало змогу пізнати їхнє застосування, але таких роздумів друкується, на жаль, поки що мало. Часто християнин, маючи святе бажання прочитати Біблію, втрачає розповідну нитку історичної розповіді і, не розуміючи значення тексту, втрачає початковий ентузіазм і навіть саме бажання продовжувати читати. Ба навіть, прочитавши усю Біблію, він залишається у деякій непевності щодо Її надзвичайного значення для його життя у правдивій християнській вірі.
Джеф Кевін, переживши на власному досвіді подібні випробування, пропонує певну методу читання та вивчення Святого Письма. Оскільки Біблія за своїм змістом є збіркою багатьох книг, які написані у різному історичному часі, які також різняться за своїм жанром і змістом, Джеф Кевін пропонує спочатку прочитати певні історичні книги, які подають історію. Таких основних історичних книг Джеф Кевін виділяє 14: Буття, Вихід, Числа, Ісус Навин, Судді, 1 і 2 Самуїла, 1 і 2 Царів, Езра Неемія, 1 Макавеїв, Євангеліє від св. Луки та книга Діянь св. Апостолів. Прочитавши зі Св. Письма ці книги і розглянувши їхнє пояснення, яке подається у книзі «Ходити з Богом» читач має змогу побачити перед собою суцільну картину Історії Спасіння, починаючи від Сотворення аж до часу Церкви. Ця історія для легшого засвоєння умовно поділяється на 12 періодів, які, також для кращого запам’ятовування, позначуються окремими кодами-кольорами. Вивчивши цю Історію читач отримує необхідний фундамент і світло, щоби надалі продовжувати читати та вивчати Святе Письмо та поглиблювати свою віру і відносини з Господом Богом, який є головним автором Святого Письма. Вивчаючи Біблію у світлі Традиції Церкви та святих Отців, читач пізнає красу та глибину Божого Слова. Метода пояснення даних 14 книг подібна до тої, яку використовує Святіший Отець Бенедикт XVI у книзі «Ісус з Назарету». Про це зрештою говориться у вступі до книги наших авторів.
Щоб дізнатися більше про католицьке вивчення Біблії, можна звертатися на інтернет-сторінку: BibleStudyforCatholics.com ( на англ. мові).
Маємо надію, що 2013 Божий рік, який у Католицькій Церкві проголошений Роком віри, принесе дальші плоди у вивченні Божого Слова. Бо незнання Святого Письма, за словами св. Єроніма, є незнанням нашого Господа Ісуса Христа.
Тож, приготовляючись до 1025-ліття Хрещення Русі-України, читаймо з радістю Боже Слово, черпаймо цю живу воду Святого Духа, аби Боже життя, яке ми прийняли на Святому Хрещенню приносило нові плоди чеснот християнського життя на Божу славу і на спасіння безсмертних душ.

Про катехизу «Велика Пригода - Біблійна лінія часу»  і про книгу  Тіма Ґрея і Джефа Кевіна « Ходити з Богом»

Про автора програми
Джеф Кевін є директором катехитичного інституту Архиєпископа Гарі Джона Флаяна (Archbishop Harry J. Flynn Catechetical Institute) у м. Сент Пол (Святий Павло), штат Мінесота (St. Paul, Minnesota). Протягом останніх минулих років він присвятив своє життя розвитку «Великої пригоди», практичної, інтерактивної навчальної Біблійної системи, що уможливлює студентам розуміти хронологічний (часовий) перебіг подій Святого Письма. Навчався у Францисканському Католицькому Університеті (МА in theology) у м. Стюбенвіл, Огайо. Проживає зі своєю дружиною Емілією і трьома доньками у Мінесоті, США.

о. Теодор Лев, ЧСВВ