Молитва святого Єфрема

Молитва святого Єфрема
Господи, хто може збагнути усе багатство лише одного з Твоїх слів? Те , що ми розуміємо є набагато меншим від того що залишається; подібно до того, як спраглі люди, що п’ють воду з джерела. Бо Твоє слово, Господи, має багато відтінків значення, так як і ті, що навчаються мають різні погляди. Бог розписав своє слово різними кольоровими відтінками, щоб кожний, хто вивчає це слово міг бачити у ньому, що він любить. Він приховав багато скарбів у своєму слові, щоб кожний з нас збагачувався, коли ми роздумуємо над ним.
Слово Боже є деревом життя, що з усіх своїх частин пропонує вам благословенні плоди. Воно – як відкрита скеля у пустелі, яка з усіх сторін дає духовний напій. Той, хто спілкується з іншим, щоб поділитися деякими із скарбів слова не повинен думати, що усе, що міститься у ньому, є лише те, що він знайшов. Він/вона повинні усвідомлювати собі, що здатні знаходити щось одне з поміж великої чисельності іншого. Не, щоб задля лише однієї частини, яка стала його/її мав/ла б казати, що слово пусте і порожнє та дивитися на нього зверхньо (впадати в гордість). Але тому, що він/вона не може вичерпати його, повинні дякувати за його багатство.
Радій, що ти переміг і не сумуй, що воно перемогло тебе. Спрагла людина радіє, коли п‘є і не пригноблена через те, що вона не може випорожнити джерела. Радше дозволь джерелу вгамувати свою спрагу, ніж твоїй спразі вичерпати джерело. Бо, якщо твоя спрага заспокоєна і джерело не вичерпалося, ти зможеш пити з нього кожного разу, коли спраглий.
Але, якщо твоя спрага вгамувалася і джерело висохло, то твоя перемога провіщатиме зло для тебе. Тож будь вдячний за те, що отримав і не нарікай на багатство, яке залишається. Те, що ти отримав і, що осягнув є твоєю часткою. Те, що залишається – є твоєю спадщиною. Те, що не зміг отримати за один раз через свою слабкість, зможеш отримати іншим разом, якщо будеш витривалий. Не будь самовпевненим, щоби за одним разом взяти все, чого не можливо взяти за один раз і не залишай через своє лінивство того, що можна брати лише потрохи.