Патріарх Яків і його син Йосип Єгипетський

Патріарх Яків і його син Йосипа Єгипетський

Передача “Запилена святість” на радіо Марія кожен раз провокує нас відкрити Біблію, яку ми так шанобливо поставили на почесне місце своїх запилених полиць і вирішили не читати, не шукати.
Дуже цікавий цикл присвячений патріарху Якову та його улюбленому синові Йосипові.

1. Скандал на весіллі у патріарха Якова
Господь допускає гріх Лавана, і що парадоксально, Господь не дає Якову потомства від коханої Рахилі, але дає його причому аж чотирьох синів, в тому числі Юду, від якого виходить сам Ісус Христос, так ось Господь дає потомство від Лії. Де логіка? Де справедливість? Справедливий Бог допускає, щоби з плоду брехні, підступу і обману вийшов Спаситель Ісус Христос? Чому? В цьому пропоную Вам розібратися сьогодні. Звичайно, якщо вдасться.

2. Змагався з Богом і з людьми та й переміг...
зустріч Якова з Богом на березі річки Яббок. Позаду у Якова дядько Лаван, який нещодавно гнався ним, попереду смертельна небезпека – наближається брат Ісав з 400 чоловіками. Яків в тупику. Що робить він? Залишається сам і бореться за обіцяне благословення, незважаючи на те, що його супротивником в цій боротьбі є сам Бог…

Дитинство Йосипа Єгипетського
дитинство Йосипа, сина Якова, улюбленого сина патріарха Ізраїля, якого брати продали в рабство. Чому з Йосипом приключилася така трагедія? Чому батько любив його найбільше? Що означає “квітчаста одежа”? Який урок з цього можемо почерпнути ми?зберегти як

Йосип в домі Потіфара
Історія Йосипа продовжується: успіх в домі Потіфара, домагання господині дому, вірність Богові ціною своєї репутації. Як життя старозавітнього героя може допомгти нам зрозуміти своє власне життя? Дізнаємось…

http://radiomaria.org.ua/../podcasts/zapylena_svyatist/iosif_v_dome_potifara2.mp3

Йосип перед обличчям спокуси
Йосип залишається рабом в домі Потіфара, але вже стає управителем. Все в його руках. Все сладається добре. Але серед ясного неба з’являється хмара: його домагається дружина господаря. Йосип не хоче чинити гріх і… опиняється у в’язниці. Як встояти у вірі перед “несправедливістю” Бога? Як встояти перед гріхом? Про це в черговій “Запиленій святості”, присвяченій Йосипу Єгипетському.

Найбільше падіння Йосипа: в’язниця
Йосип опиняється у в’язниці. Невинний зазнає переслідування. Що цей текст старовинної книги означає для мене сьогодні?

Йосип Єгипетський: в’язниця і тріумф при дворі фараона
Історія Йосипа досягає кульмінації: з тюрми його підносять на рівень другої людини в імперії. Що в цій блискучій історії раба, а потім вельможі, може бути дотичним до мого життя, пересічного українця ХХІ століття?

Брати все ж таки вклоняються молодшому Йосипові
Дивно жартує Бог і доля в житті Йосипа: спочатку він улюблений син у батька, одягнений в дорогий одяг, потім рабство, кар’єра в домі Потіфара, в’язниця, возвеличення… Тепер і брати приходять до Йосипа, вклоняються йому – так як було у снах. Чи пам’ятаємо ми про Господню вірність та обіцянки?

Йосип пізнав братів, “але говорив з ними шорстко”
Брати прибувають в Єгипет, бо в Ханаан-краю – голод. Йосип пізнає братів і говорить з ними “шорстко”. Так перекладає цей фрагмент Хоменко. Для чого Йосип це робить? Він хоче принизити братів? Ще не загоїлася смертельна образа за гріх братів?

Яків вирушає в Єгипет
…Бог промовляв до Якова, коли перед ним була дорога, невизначеність, небезпека. Яків втікав від Ісава – прийшов Бог і образ драбини. Тікав від Лавана – знову зустріч, але на цей раз – боротьба з Богом біля потоку Яббок. Яків вирушає в свою останню подорож, найнебезпечнішу, бо це подорож зневіреного серця до надії, що його улюблений син живий.

Стати великими народом, пройшовши горнило рабства або Яків залишає рідну землю
Яків вирушає в Єгипет. Його вибір залишити землю Ханаанську і піти до свого сина Йосипа в далекий і невідомий Єгипет є чимось подібний до сьогоднішнього вибору, який стоїть переді мною та перед країною: іти в рабство чи прийняти голодну смерть.

Яків іде на зустріч невідомому
Яків вирушив в Єгипет, в невідоме у віці 130 років. Часто люди набагато молодшого віку вважають себе списанною річчю. Відмовляються жити, доживаючи. Які уроки незалежно від віку ми можемо отримати у патріарха Якова.