Не виключати Бога з родини.

Не виключати Бога з родини.

«Не відкидаймо Бога із сім’ї!»
– з таким тривожним закликом кардинал Норберто Рівера, Архієпископ Мехіко, столиці Мексики, нещодавно звернувся до вірних під час Святої Літургії. «Ми усунули Бога з багатьох сфер нашого щоденного життя, – сказав кардинал, – зі школи, зі спорту, з журналістики, з політики, з економіки і також з наукових досліджень у ділянці життя людини», проте «втрачаючи відчуття Бога, втрачаємо нашу ідентичність осіб, що створені на Його образ та подобу».

Архієпископ Мехіко скритикував гендерну ідеологію, згідно з якою сексуальна орієнтація особи не залежить від її біологічної статі, але є вибором, залежним від її волі. Ієрарх став на захист екзестенційної взаємодоповнюваності у стосунках між чоловіком та жінкою. З причини гендерної ідеології, – роз’яснив він, – «тілесна різниця, звана “статтю”, применшується та розглядається тільки як простий ефект соціальної обумовленості, тоді як максимально наголошується на культурному вимірі, званому “гендером”».
Звідси походять непевності та сумніви, що підривають природу сім’ї, яка складається з батька та матері. На противагу цьому Архієпископ Мехіко закликав вірних наново відкрити спільну гідність чоловіка та жінки, у взаємному визнанні та взаємній співпраці. Своїм тілом, – додав він, – людина покликана жити у спільноті взаємодарування між чоловіком та жінкою. Завершуючи, кардинал Рівера, наголосив, що першим та фундаментальним виміром цього покликання є подружжя, і це розпорядження, дане Творцем від самих початків, не може бути скасованим, не зважаючи на різні викривлення, породжені гріхом.