Багато обрядів Великодня не мають нічого спільного з церковними святами

Багато обрядів Великодня не мають нічого спільного з церковними святамиАрхієпископ Чернігівський та Ніжинський Євстратій Зоря розповів журналістці Телеканалу новин “24” про зміст свята Великодня, а також про те, яким чином до нього треба готуватися, і як відзначати.
Великдень — не просто свято, то є поворотній момент для людства. І тому, пояснює Архієпископ, церква називає Великдень святом над святами та Торжеством над торжествами.
Воскресіння Христове є не лише приводом для радості, бо це дійсно є найбільша перемога добра над дияволом, перемога правди над неправдою, життя над смерттю, а ще й привід для того, щоб глибоко замислитися для кожного над власним шляхом і життям. Бо Христос присвятив себе стражданням, помер і воскрес для того, щоб подарувати кожному з нас життя вічне.
Тому, до Великодня треба готуватись духовно через покаяння та молитву. І взагалі, духовний аспект свята є набагато більш важливим, чим традиційний. Тому дуже важливо на Великдень брати участь у богослужінні.
Це свято – добра нагода відновити любов, яка має єднати родину, відновити мир та злагоду, але ніяк не привід для об’їдання та вживання алкоголю. І ще – багато обрядів, які в нас проводять люди, не мають нічого спільного з церковними святами. Проте церква дозволяє вдаватися до тих традицій, які не суперечать Біблії.