Святі Таїнства Втаємничення – Хрещення і Миропомазання (частини 1-7)

Святі Таїнства Втаємничення - Хрещення і Миропомазання (частини 1-7)

відеоблог отця Андрія Нагірняка

1. Що таке Таїнство Хрещення? Що є праобразом Хрещення? Що відбувається з людиною під час цього Таїнства?
2. Чи має сенс хрещення дітей? Які відповіді є на це запитання з перспективи біблійної та історичної?
3. Якщо батьки дбають про фізичний, моральний, інтелектуальний розвиток своєї дитини, то чи як добрі батьки, християни, які знають, що добре бути з Богом, не повинні вони також подбати і про духовний розвиток своєї дитини? Що говорить про Тайну Хрещення Церковний закон? І за яких умов дитину хрестять?
4. Передумовою хрещення дітей є віра їх рідних та хресних батьків. І це накладає певні умови на те, а як живуть і чи живуть християнським життям рідні та хресні батьки. Які питання ставить священик батькам дитини перед Таїнством Хрещення? Що повинні пам’ятати хресні батьки?
5. “Самому обряду хрещення передує момент ісповіді віри, визнання віри. Саме віра є передумовою хрещення. Йдеться не про особисту віру ще самої дитини, а про віру, яку вона має отримати як дар від Бога і від своїх рідних та хресних батьків. Тому в часі приготування до хрещення рідним та хресним батькам ми ще раз нагадуємо в кого і як ми віримо”
6. З яких обрядів складається хрещення, що власне відбувається під час хрестин.
7. Про ще одне Таїнство, яке відбувається під час хрестин. Адже традиційно в греко-католицькій церкві поєднюють Таїнство Хрещення і Миропомазання.

всі частини разом