Головні чесноти: Розсудливість, Справедливість, Мужність, Поміркованість.

Головні чесноти: Розсудливість, Справедливість, Мужність, Поміркованість.

Реколекції на “Радіо Марія” .
Їх провадить єпископ Радослав Змітрович.
Під час цих духовних вправ розважаємо над чотирма кардинальними чеснотами:
1 день – Розсудливість,
2 день – Справедливість,
3 день – Мужність,
4 день – Поміркованість.

1 день. Сьогодні Його ексиленція навчав про справедливість, згадуючи одне з блаженств Нагірної Проповіді: “блаженні ті, які шукають справедливість”. Єпископ впевнений, що найвища справедливість полягає в тому, щоби відкривати Небо, Божу любов і любити.

2 день. В другий день ми говоримо про чесноту розсудливості. Що вона означає для християнина? Його преосвященство запропонував розуміти розсудливість як мудрість, яка є даром Святого Духа, а тому найбільше, що ми можемо робити – це просити Бога щодня, щоби Він давав нам мудрості.

3 день. Третій день великопісних реколекцій з єпископом Радославом Змітровичем був присвячений поміркованості. Поміркованість починається з прийняття всього створеного Богом добрим. Християни не відмовляються від земних матеріальних благ, бо їх створив Бог. Але існує небезпека пожадливості, яка веде до поневолення та самообману. Ми обманюємося, виставляючи наші поверхневі бажання та потреби за основні, глибинні. Що робити щоби пожадливість тебе не перемогла?

4 день. Мужність передбачає вразливість на добро і на зло, вміє діяти, не боїться діяти. Мужня людина вміє реально переображати світ, ідучи проти течії. Мужність має антипод – страх. Часто ми є паралізовані страхом, а тому не можемо діяти.