Сім’я в центрі уваги та дбання Церкви. Презентація Листа Папи до родин

Він наголосив, що останніми місяцями, більш, ніж будь-коли, сім’я є в центрі уваги та в серці Церкви.Рекомендації та доручення Папи Франциска в перший рік його понтифікату, як от проща родин у Рік Віри, зустрічі Папи Франциска з нареченими на свято святого Валентина, сім’я та подружжя в центрі уваги Консисторії; підготовка і проведення майбутньої Надзвичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів 2014 на тему: ” Виклики душпастирства сім’ї в контексті євангелізації “, Всесвітній день сім’ї у Філадельфії, що відбудеться у вересні 2015 року, Звичайна Асамблея Синоду у жовтні 2015 року: ці події випливають з серця Церкви і глибоко заторкують серце людської та християнської сім’ї.Цим листом до “Дорогих родин ” світу Папа Франциск хоче залучити сім’ї до шляху Синоду, який «паломничає», – сказав архиєпископ Палья. Молитва – це перший спосіб брати участь у цій спільній подорожі. Сім’ї, на думку Папи, не є тільки об’єктом уваги. Вони також є предметом цього паломництва, адже вони є основною частиною Церкви і позначені Святою Тайною Подружжя. Святіший Отець дивиться на сім’ї з вдячністю, адже він бачить як Боже діло здійснюється через любов чоловіків і жінок, батьків і матерів, синів і дочок, братів і сестер , бабусь і дідусів та внуків.Ми не можемо забувати, підкреслив Президент Папської Ради в справах сім’ї, що поширення християнства відбувалось через родини. Це великий урок також і для нашого часу, закликаючи до нового місійного звіщення Євангелія.Папа закликає християнські родини відчувати відповідальність в їхній місії в наші, дуже розгублені та неспокійні часи. Папа просить у них допомоги. Підтримка сімей має важливе значення як для Папи, так і для Церкви. Папа, закликаючи молитись за Синод, немов промовляє всім християнським сім’ям словами святого Апостола Павла до Корінтян: «Наш лист – це ви» ( ІІ Кор 3,2). Справді, хто краще, ніж віруючі родини, може говорити про великий дар, яким для людства є подружжя і сім’я? Хто краще, ніж вони, може сказати – і не тільки словами – що сім’я, вкорінена в подружжі, є незрівнянним добром, яке треба зберігати з усією дбайливістю? Закінчуючи презентацію Листа Папи до родин, архиєпископ Вінченцо Палья, Президент Папської Ради в справах сім’ї, наголошує, що Папа Франциск, вказує, що прекрасне свідчення віруючих родин є насправді немов листом, «написаним у наших серцях» і призначеним для того, щоб «усі його прочитали», щоб глибоко заторкнути серцях багатьох людей.

Сім’я в центрі уваги та дбання Церкви. Презентація Листа Папи до родин

Лист Папи Франциска до родин

Дорогі родини,
стаю на порозі вашого дому, щоб поговорити про подію, яка, як відомо, відбудеться в жовтні у Ватикані. Мова йде про надзвичайну Загальну асамблею Синоду Єпископів, скликану для обговорення теми: «Виклики душпастирства сім’ї в контексті євангелізації». У дійсності, Церква сьогодні покликана звіщати Євангеліє, виходячи назустріч новим душпастирським невідкладним викликам, які стосуються сім’ї.

Ця важлива зустріч залучає весь Божий люд, єпископів, священиків, богопосвячених осіб та мирян місцевих Церков усього світу, які беруть активну участь через приготування конкретних пропозицій та через незамінний молитовний вклад. Молитовна підтримка є як ніколи важливою та значущою особливо з вашого боку, дорогі родини. У дійсності, ця синодальна зустріч особливим чином присвячена вам, вашому покликанню та місії у Церкві та суспільстві, проблемам подружжя, родинного життя, виховання дітей та ролі сімей у місії Церкви. Тому, прошу вас неустанно молити Святого Духа, аби Він просвітив Отців Синоду, попровадив їх у виконанні їхнього зобов’язуючого завдання. Як ви знаєте, через рік після цієї надзвичайної Асамблеї відбудеться звичайна, яка далі розглядатиме тему сім’ї. І в цьому контексті, у серпні 2015 року, у Філадельфії, США, відбудеться також і Всесвітня зустріч родин. Отож, молімося всі разом, щоб завдяки цим подіям Церква здійснила справжній шлях розпізнавання та впровадила відповідні душпастирські заходи, щоб допомогти сім’ям виходити назустріч актуальним викликам із світлом та силами, які випливають з Євангелія.

Цього листа пишу вам у день, коли відзначається свято Жертвування Ісуса у храмі (Стрітення Господнього). Святий євангелист Лука розповідає, що Богородиця та святий Йосиф, згідно з приписами Мойсеєвого закону, принесли Дитя до храму, щоб посвятити Його Господу Богу, а двоє похилих віком – Симеон і Анна – спонукувані Святим Духом, вийшли їм назустріч та розпізнали в Ісусі Месію (Лк 2,22-38). Симеон узяв Його на руки та склав подяку Богові за те, що, нарешті, «побачив» спасіння. Анна, незважаючи на значний вік, віднайшла оновлений запал та розпочала розповідати всім про Дитя. Це – прекрасна картина: молоді батьки та двоє похилих віком, зібрані Ісусом. Насправді, Ісус спричиняється до зустрічі між поколіннями та єднає їх. Він є невичерпним джерелом тієї любові, яка перемагає будь-яку замкненість, кожну самотність, будь-який смуток. На вашій родинній дорозі ви розділяєте багато прекрасних хвилин: трапеза, відпочинок, домашня робота, розваги, молитва, подорожі і прощі, діла солідарності… Однак, якщо забракне любові, тоді бракує радості, а справжню любов нам дарує Ісус: Він дає нам Своє слово, що просвітлює наш шлях, дає нам Хліб Життя, що підтримує нас у щоденних труднощах життєвої мандрівки.

Дорогі родини, ваша молитва за Синод Єпископів буде цінним скарбом, що збагатить Церкву. Дякую вам та прошу вас молитися також і за мене, щоби я зміг служити Божому людові в істині та любові. Нехай вас завжди супроводжує опіка Пречистої Діви Марії та святого Йосифа, та допомагає вам прямувати вперед, єднаючись у взаємній любові та служінні один одному. Від щирого серця призиваю Боже благословення для кожної родини.

Ватикан, 2 лютого 2014 р.
Стрітення Господнє

Текст із сторінки сайту Радіо Ватикану