На місці поваленого Леніна має стояти статуя Богородиці

Про це єпископ сказав зі сцени Євромайдану у день вшанування пам’яті загиблих героїв.

За його словами, дата демонтажу монумента Леніну у Києві – 8 грудня збігається із релігійним святом – Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, яке римо-католики відзначають у цей день, та розвалом СРСР у Біловезькій Пущі.

«8 грудня, коли впав пам’ятник Леніну, я подумав, – нарешті сталося. 8 грудня – це свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, 8 грудня впав СРСР, Якщо пам’ятаєте, саме у цей день підписали угоду», – заявив владика Станіслав.

Єпископ-помічник також зауважив, що на Майдан люди вишли після того, як влада відмовилася від підписання Асоціації з ЄС. На прапорі Євросоюзу, сказав він, зображено 12 зірок на синьому тлі. Ця символіка теж має релігійний характер – синій колір традиційно вважається марійним, а символ дванадцяти зірок зустрічається і у книзі Одкровення.

«І знамення велике видно було на небі – жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок», – процитував ієрарх уривок Святого Письма.

Зрештою, сам прапор ЄС, за твердженням єпископа, затвердили 8 грудня 1955 року.

«Усі ці події дуже тісно пов’язані із святом Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії… Я думаю, що на тому місці, де стояв пам’ятник Леніну варто встановити фігуру Матері Божої. Це буде найкращий символ і найкращий оберіг України», – наголосив він.

«Люди молилися день і ніч до Діви Марії. Я вірю, що вона допомогла. Ми, і православні, і католики, люди дуже марійні. Всі ми вшановуємо Діву Марію як свою заступницю», – додав єпископ Станіслав Широкорадюк.

За матеріалами: РІСУ