Батьки – перші співробітники Бога.

Батьки – перші співробітники Бога.

Послання Папи Франциска з нагоди Національного тижня сім’ї в Бразилії

«Людське життя потрібно захищати від початку його існування в лоні матері», – написав Папа Франциск у зверненні з нагоди Національного тижня сім’ї в Бразилії, який розпочався 11 серпня 2013 року. Пригадуючи свої недавні відвідини Бразилії, Святіший Отець звертається до бразилійських сімей, заохочуючи їх виконувати «благородну і вимогливу місію», адже вони мають бути «першими співробітниками Бога в основному спрямуванні людського життя та запевненні майбутнього».

Папа вказує, що «важливо, щоб батьки плекали спільні практики віри в родині, щоб супроводили дозрівання віри дітей». Папа Франциск наголосив, що батьки покликані передавати словами, але, перш усього, прикладом, правди віри та людської любові, що отримують нове світло від Божого Об’явлення.

Він підкреслив, що батьки повинні передати дітям усвідомлення того, що треба завжди захищати життя, вже від материнського лона, визнаючи в ньому Божий дар і запевнення майбутнього людства. Необхідно навчити дітей дбати про похилих віком людей, зокрема про дідусів та бабусь, які є живою пам’яттю народу, передаючи життєву мудрість.

Папа Франциск висловив сподівання, що бразилійські родини будуть дедалі переконливішими вісниками краси любові, яку підтримує та оживляє віра.

Черговий Національний тиждень сім’ї відзначається в Бразилії на всецерковному рівні від 11 до 17 серпня цього року. Був він започаткований 1992 року, як вияв дбання Церкви про родину, яка потребує особливої уваги в сучасному суспільстві, що зазнає швидких і значних змін, як із соціальної, так і з культурної точки зору. Захід організовують відповідні комісії Бразилійської Єпископської Конференції.

Цьогорічний Національний Тиждень сім’ї відбувається під гаслом: «Передавання та виховання християнської віри в сім’ї». Національна Конференція Бразилійських Єпископів видала посібник під назвою: «Година сім’ї 2013», який подає відповідний матеріал для проведення богослужень, спільних та сімейних молитов, пропонує роздумування, призначені для різних вікових категорій.
джерело:Радіо Ватикана