Як треба приступати до св. Причастя?

Як треба приступати до св. Причастя?
Як було в перших віках?
Яка практика в нашому обряді?

1. Як треба приступати до св. Причастя?
У нашому обряді вірні приступають до св. Причастя стоячи і з руками зложеними при грудях навхрест. Голову дещо підносять, відкривають уста, язика не виставляють, і спокійно стоять, щоб священик ложечкою подав їм св. Причастя, але ложечки устами не беруть.

2. Як було в перших віках?
У перших віках, коли священик подавав св. Причастя, то казав “Тіло Христове”, а причасник відповідав “Амінь”. При Причастю Крови священик казав “Кров Христова — чаша життя”, а причасник — “Амінь”.

3. Яка практика в нашому обряді?
Після ІІ-го Ватиканського Собору латинська Церква повернула давню практику. В нашому обряді, коли священик подає св. Причастя під двома видами, то каже: “Чесного і пресвятого, і пречистого Тіла і Крови Господа і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа причащається раб (раба) /ім’я/ на відпущення гріхів своїх і на життя вічне. Амінь”. А по скінченні св. Причастя: “Оце діткнулося уст ваших, і відійме беззаконня ваші, і гріхи ваші очистить”.
Христос бажає, щоб ми якнайчастіше приймали Його до нашого серця у св. Причасті. У серці того, хто часто єднається з Христом, пануватиме Христос своєю любов’ю, милосердям, спокоєм, радістю і щастям.

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
“Божественна Літургія – джерело святості”, Місіонер,1997р.