Іспит сумління до покутного молебня

Дорогі Брати та Сестри!

Пропонуємо вам для особистої духовної праці пропозицію іспиту сумління, який нас підготує до посвячення Непорочному Серцю Марії, що відбудеться під час молебню покаяння і відшкодування за гріхи та занедбання проти людського життя і християнських сімейних цінностей. 

Навіщо потрібен іспит сумління?

Іспит сумління – це умова справжнього переосмислення життя і повернення до Бога. Кожен гріх має свої причини та свої наслідки як для особистого життя, так і для суспільного. Поки не буде видалений корінь гріха, гріх не зникне. Тому гріх необхідно викорінювати, інакше благодать Святого Духа нас не наповнить, не буде плодів Святого Духа. Отже, покаятися – це стати в правді перед собою та перед Богом. Часто в молитвах і актах покаяння ми лише бачимо провину інших у гіркій долі, натомість забуваємо, що ми через свої занедбання, байдужість та недолугість теж докладаємо лиха до лиха, оскільки не слухаємо Ісуса Христа як свого єдиного Господа і Вчителя. 

Заохочуємо переглянути факти свого життя за допомогою поданих запитань.  

 • Молитва до Святого Духа.
 • Читання Божого Слова: Втор 30, 11-20. 

ІСПИТ СУМЛІННЯ

(підготовка до молебню покаяння і відшкодування за гріхи та занедбання проти людського життя і християнських сімейних цінностей)

 • Як ти ставишся до свого життя (духовного, психічного, фізичного, статевого) – єдиного, неповторного, даного нам Богом? Чи ти турбуєшся про те, щоб мати змогу жити за Божим задумом? Чи дякуєш Богу за своє життя?
 • Чи ти не оскверняєш храм Святого Духа – твоє тіло, не дбаючи про чистоту погляду, думки, поведінки (напр., перегляд порнографії, мастурбація, віртуальний секс, дошлюбні статеві відносини, зради, задивляння на одружених жінок/чоловіків тощо)?
 • Чи ти не вчинив гріх проти життя через вбивство людини, чи не був його співучасником? Чи ти не зробила аборту або чи не співдіяла (співдіяв) в цьому, чи не радила (радив)? Чи ви використовували засоби контрацепції з ранньоабортивною дією або пропонували їх іншим? 
 • Чи ти не маєш сумнівів щодо істини про те, що лише Бог є розпорядником людського життя від зачаття до природної смерті?
 • Знаючи, що в наших лікарнях є місця, де щоденно вбивають ненароджених дітей через аборти, що робиш, аби цьому протидіяти?
 • Як ти реагуєш, що робиш, коли чуєш заклик до молитви в намірах захисту людського життя (напр., духовне усиновлення ненародженої дитини, молебні та ін.)?
 • В подружньому житті: Чи залишаєшся вірним подружній присязі й намагаєшся зростати в любові до свого чоловіка/дружини? Чи ти усвідомлюєш велику моральну шкоду “розлучення”? Чи не погрожуєш розлученням, чи не робиш до нього кроки? Чи не радиш іншим розлучитися? Чи маєш відкрите серце на прийняття всіх дітей, якими обдаровує Бог? Чи ви шукаєте Божої волі в питаннях подружньої плідності?  Чи використовуєте контрацептиви або ранньоабортивні засоби? Чи з радістю приймаєте також і «незаплановану» дитину? Чи у випадку безпліддя вмієте покірно прийняти Божу волю, не вдаючись до неморальних методів вирішення проблеми? Чи допускаєте думку про адопцію? 
 • Чи в сімейному колі ви розмовляєте на теми сучасних загроз життю людини, моральних та сімейних цінностей? Чи спільно молитеся в цих намірах?
 • Чи цікавишся, яких цінностей, пов’язаних зі статевістю, сім’єю, людським життям, навчають твою дитину  в дитячому садочку, в школі? Чи знаєш зміст програм статевого виховання в школі, хто їх веде? Якщо ці програми суперечать християнським цінностям, то чи реагуєш на це, намагаєшся щось змінити або ж забрати дитину з таких занять?  
 • Чи, зустрічаючи людину, яка планує або вже ввійшла на дорогу гріха (статеве співжиття до шлюбу, подружня зрада, аборт, приймання контрацептивів, ЕКЗ, сурогатне материнство, порнографія, «зміна статі», гомосексуальні стосунки, життя за принципами ідеології гендер, ЛГБТ тощо), думаєш, як їй допомогти не ввійти на цю дорогу або зійти з неї, чи радше ставишся до цього байдуже, виправдовуючи себе тим, що це лише «особиста справа кожного»? 
 • Чи ви не стали апостолами царств цього світу, усуваючи правду Євангелія про Царство Боже і віддаючи свої сили марноті марнот?
 • Чи ти не боїшся публічно визнавати й захищати християнські сімейні цінності (напр., участь у маршах за життя і сім’ю, сімейних форумах, акціях, створювання та підписання петицій, свідчення, розмови з посадовцями, директорами тощо)? 
 • Чи ти реагуєш на фальшиві й аморальні вислови, оцінки й погляди в розмовах, читаннях, при прослуховуванні чи перегляді радіо-, телепрограм, інтернету (вистав, фільмів тощо)?
 • Чи не «залипаєш» в телебаченні, смартфоні, чи легковірно не обманюєшся інтернет-ресурсами? 
 • Чи тебе не ввели в оману в цій сфері зведені католики? 
 • Чи ти не входив у співпрацю з організаціями і фондами, які поширюють та підтримують грішні ідеології? 
 • Чи ти цікавишся і реагуєш на спроби впровадити до нашого законодавства закони, які просувають гендерну ідеологію і суперечать християнським моральним цінностям?
 • Чи ти розумієш, що байдужість до зла сприяє його поширенню? Чи перепрошуєш Бога за гріхи байдужості, чи стараєшся виправитися в цьому? 
 • Чи ти докладаєш зусиль, щоб більше пізнати Божу мудрість та навчання Церкви на тему сучасних загроз життя людини, моральних та сімейних цінностей? Які документи Церкви, конференції на цю тему ти прочитав чи прослухав за останні півроку? 
 • Чи ти підтримуєш (молитовно, фінансово, ін.) інституції, організації, які ведуть боротьбу проти цивілізації смерті (напр. абортів, ЕКЗ, сурогатного материнства, сексуалізації дітей та молоді, нищення інституту сім’ї)?

Підготувала Тереза Андрущишина