ПЕРЕВІРЯТИ СВОЄ ЖИТТЯ В СПІЛЬНОТІ

ПЕРЕВІРЯТИ СВОЄ ЖИТТЯ В СПІЛЬНОТІ

Людина не в самотня, а живе «в людстві»; християнин ще менше самотній, бо живе і розвивається «в Церкві». Той, хто живе тим братерством в спільноті, здійснює бажання Отця, котрий хоче бачити своїх синів злучених в одній родині. Отож особиста перевірка життя має закінчуватись перевіркою життя в спільноті.
Твоя спільна перевірка життя ставиться на лінії твоєї особистої перевірки, але вона розцвітається взаємною відповідальністю членів та й спільною відповідальністю за якесь середовище.
Спільна перевірка життя не є: зустріч воротарок, що оповідають собі події життя; — судова установа, щоб судити інших; — спільний перегляд виконаної праці; взаємна перевірка постанов… А є: спільним розгляданням, у світлі віри, одної події, що відбувається в середовищі, в котрім один член спільноти працює.
Тому що кожна подія є Божим запрошенням, перевірка тої події має довести до відповіді діяльністю: відповідь особиста, відповідь спільноти, відповідь середовища.

Якщо хочете стрінути Бога, треба вам приготуватись до зустрічі. Кожна перевірка життя грунтується на скупченні, має родитись в покірливій благальній молитві і завершитись у подяці.
Перед якоюсь подією перевір найперше твоє ставлення, і щойно відтак ставлення твого середовища.
Перед твоїм зобов’язанням супроти дії, не гайнуй часу на вияснювання, а ще менше на виправдування, але відразу перевір твоє християнське ставлення щодо того твого зобов”язання.
Ти кажеш: « Це не дає мені нічого ». Воно не дає тобі нічого, бо й ти не даєш нічого. Не приходи, щоб одержувати, але щоб давати.
Не будь ні мовчазним, ні балакуном, а говори стільки, скільки треба, щоб дати себе нести іншим; і слухай інших, щоб знайти потрібні овочі та щоб злучитися з іншими.
Якщо хочете, щоб ваша спільна перевірка життя була успішна, треба щоб ваша особиста перевірка стала постійною реакцією у вашім особистім житті.
Церква офіційно уповноважує й зобов’язує спільноти мирян до продовження євангельської місії Ісуса Христа. Якщо береш участь в однім із тих «Рухів», ти і твої брати представляєте Церкву у вашому середовищі, а ваше середовище — у Церкві. У вашій спільноті Святий Дух на особливий лад є присутній, щоб вам допомагати пізнати бажання Отця щодо вас та вашого середовища.
Перевірка життя в спільноті — це місце дане Провидінням для зустрічі життя твого середовища з Церквою.
Священики потребують перевірки життя мирян, щоб здійснити своє посередництво.
У вашій спільній перевірці життя починайте від признання багатств середовища: природна діяльність осіб, братерство, бажання справедливості… те все, що, заховане перед людськими очами, є діяльністю Бога, котрий творчо діє у світі. Так буде у вас менша спокуса розгортати вашу діяльність, а буде більше готовості до співпраці з Господом.
Ти не можеш вдовольнятися тим, щоб бачити подію у світлі віри, признати її, як знак Божий, діяти у відповідь Йому; треба, щоб ти у твоїм середовищі помагав твоїм братам перевіряти їхнє життя, бо також і вони запрошені Господом до серця події.
Чим більша буде духовна прозорість спільноти, тим глибше відчуватиметься відповідальність за середовище через перевірку життя, і тим більші будуть можливості успіху Божого Об’явлення між твоїми братами; бо Господь є близько них, є у їх житті, але треба світла Віри і сили Любові, щоб вони признали Його та йшли за Ним.

Мішель Куаст
Шлях до успіху.
Видавництво оо.василіян
Рим, Італія, 1974 р.