Як не покаємось, то загинемо

Як не покаємось, то загинемо

Роздуми над Євангелієм від Луки

«Того ж часу прибули деякі й розповіли йому про галилеїв, що їхню кров Пилат змішав з їхніми жертвами.
Озвавшись, він сказав їм: “Гадаєте, що ті галилеї, тому що таке постраждали, були більші грішники, ніж усі галилеї?
Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само.
Або ті вісімнадцять, що на них упала башта Силоамська й їх забила, гадаєте, що були більш винні від усіх мешканців Єрусалиму?
Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само”» (Лк 13, 1-5).


Можемо провести історичну паралель:
Пилат був на тій землі окупантом – присланим з імперії «губернатором», – подібно як сучасні, виплекані в Росії прислужники: керівники окупованих територій на Сході України. І поводив він себе так само: Чи то з приводу реальної чи гаданої спроби повстання, чи (за іншою версією) через їхню відмову віддати храмові гроші на будівництво водотягу, «змішав їхню кров з їхніми жертвами».
Й Силоамська башта впала подібно до стін і перекриттів, які ночами падали від залпів російської артилерії на голови тих, хто ще вчора волав: «Путин, введи войска!» чи «Помоги!»…

Сучасне уточнення: Окуповані території Сходу України – Донбас – завжди, а принаймні за часу української незалежності, були «лідерами» по кількості розлучень, абортів, алкоголізму, наркоманії, кримінальних розборок і вбивств… Можемо тут застосувати слова Христа, сказані про галилеян: «Гадаєте, що ті галилеї, тому що таке постраждали, були більші грішники, ніж усі галилеї?» Гадаєте, що цивільні жителі Донбасу, тому, що таке страждають, були чи є більшими грішниками, ніж усі інші громадяни України?…

Питання риторичне: Усі згадані гріхи, а особливо – аборти, були і є поширені не лише на Донбасі… Й тому слова Христові: «Як не покаєтесь, усі загинете так само!», стосуються усіх нас. Як не покаємось і не припинимо їх, а особливо – як не припинимо голокост абортівзагинемо усі ми. Нічого не допоможуть реформи, дипломатія, військова стратегія, міжнароде право, закордонні кредити…

У цьому зв’язку замислімось над іще одним текстом з Євангелії від Луки: текстом, який передає нам слова Христа, що з хрестом на плечі доходить до вершини Голготи:
«Дочки єрусалимські, не плачте надо мною, а плачте над собою і над вашими дітьми!
Бо ось настануть дні, коли скажуть: Щасливі неплідні та й лона, що не родили, і груди, що не годували.
Тоді почнуть вони горам казати: Впадьте на нас! – і горбам: Покрийте нас!»
(Лк 23, 28-30).

Ті дні настали: Наша «культура смерті» (так її означив святий Папа Іван Павло ІІ) називає «блаженними» тих, хто живе для себе, й «бере від життя все»… Хто «вдало» уникнув зачаття, а якщо воно відбулося, – «своєчасно» убив дитину в лоні, перш, ніж хто-небудь з оточення щось помітив… Називає «блаженними» тих, хто з тої причини не годує грудьми (а навіть, якщо народили, – напихає дитину шкідливими молочними сумішами, щоби «зберегти б’юст»…). Але в тому тексті є продовження… На нас неухильно насуваються дні, коли «почнемо казати горам: Впадьте на нас! – і горбам: Покрийте нас!» (Ті, хто живе під артилерійськими обстрілами, кажуть таке вже зараз).

Неухильно наближаються дні, коли сповняться слова Христа:
«Я їм пошлю пророків і апостолів; вони деяких з них уб’ють, а деяких будуть гонити,
щоб цей рід відповів за кров усіх пророків, пролиту від створення світу,
від крови Авеля до крови Захарії, забитого між вівтарем і храмом. Так, я кажу вам: Рід цей здасть за те рахубу!» (Лк 11, 49-51).

Пророків і апостолів, убитих в зачатковому стані

Маймо надію, що вони отримали хрещення кров’ю, ставши мучениками за дар життя, отриманий від Бога.[1] Молімось, щоби вони заступилися за нас перед Всевишнім!

Покаймось! Припинімо голокост абортів та засобів, спрямованих проти життя! Виберімо життя, щоб жити нам і нашому потомству на землі! (див.: Втор 30, 19).

______________________

[1] Див.: Петро Гусак. Богословське питання limbus infantium, «Хрещення кров’ю» абортованих дітей і молитви за дітей, загиблих внаслідок абортів та викиднів. – https://dc.lviv.ua/nauka_cerkvy/3869-bogoslovske-pitannya-limbus-infantium-hreschennya-krovyu-abortovanih-dtey-molitvi-za-dtey-zagiblih-vnasldok-abortv-ta-vikidnv.html