Телемарафон “Міцна родина – сильна Україна!”

8 липня відбувся найдовший в історії України просімейний Національний телемарафон “Міцна родина – сильна Україна!”. До марафону долучилися відомі особистості, митці, артисти, науковці, політики, громадські та церковні діячі зі всіх регіонів України.

Телемарафон тривав з 12:00 до 21:00 з метою привернення уваги суспільства та влади до ключових проблем інституту сім’ї в країні. 

З 12:00 години розпочали ефір у місті Дніпро. О 13:00 підхопив естафету Львів, о 14:00 – Луцьк,  з 15:00 – Черкаси, з 16:00 – Рівне, з 17:10 – Запоріжжя та о 18:10 розпочався урочистий та фінальний ефір у місті Києва.

Представники духовенства, влади, громадських організацій обговорили стан інституту сім’ї в Україні та конкретні кроки щодо того, як можна поліпшити стан родин і заохотити молодь до відповідального ставлення до сім’ї.

Адже сьогодні інститут сім’ї в Україні потребує захисту та підтримки з боку влади й суспільства. На жаль, ми спостерігаємо жахливу демографічну кризу: висока смертність, розлучення, сирітство. 

Крім цього, під виглядом забезпечення рівних прав чоловіків та жінок триває агресивне впровадження гендерної ідеології в усі сфери, що послідовно руйнує сімейні цінності, готуються закони, аби заборонити критику збочень та надати особливі права для аморальних ініціатив і т.д.

Саме це спонукало до такого публічного обговорення у вигляді телемарафону наявних внутрішніх і зовнішніх загроз інституту сім’ї.

Зокрема, за участі представників духовенства та влади було обговорено приховані ризики Стамбульської конвенції. 

В ході розмови згадали європейський досвід. До прикладу, у Польщі, яка ратифікувала за попереднього Президента і попереднього Парламенту Стамбульську конвенцію, зараз триває активний діалог про те, щоб деносувати цю конвенцію, і саме через те, що навіть з їхніми правками, які були внесені, конвенція завдає удару по християнським цінностям, загрожує польським родинам,  підриває їхню ідентичність та суперечить Конституції Республіки Польща, пропагує помилкове уявлення про стать, помилково вказує на гендерні відмінності, а також називає одностатеві стосунки – шлюбом. 

“На мою думку, цей документ хоче знищити всі базові інституції і поставити взагалі питання існування сім’ї як того ідеалу, який йде через всю історію людства. Тому кожна країна, яка ратифікувала цей документ, ратифікувала його з поправками. Але і це не допомогло! Ми це яскраво бачимо на прикладі Польщі.” – коментує Святослав Юраш. 

“Особливо хочу привітати учасників нашого конкурсу фотографій ваших родин, який ми назвали “Міцна родина — сильна Україна”. Я дякую всім, хто надіслав світлини своїх родин, за ваші щирі усмішки, за ті теплі усміхнені обличчя, за ту радість сімейного затишку і щастя, якою ви поділилися з усією нашою країною!Сильна, щаслива родина — це значить сильна, щаслива Україна! Нехай Господь благословить нашу країну і всіх вас.” – звернувся до глядачів телемарафону Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов.