Знедолені / Les Miserables (1998) (укр.мова)

 Знедолені / Les Miserables (1998) (укр.мова)

Знедолені / Відторгнуті / Отверженные / Les Miserables (1998) DVDRip [uk]
Жанр: драма
Країна: Великобританія, США, Німечина
Режисер: Біле Аугуст /Bille August
Актори: Джеффрі Раш /Geoffrey Rush/, Ума Турман /Uma Thurman/, Клер Дейнс /Claire Danes/,
Сюжет:
Європа находиться на межі революції. Жан Вальжан – відторгнений, приговориний до тюремного увязнення і примушений втікати від правосуддя. Начальник паризького департамента поліції Жавер вважає його арешт справою свого життя. Після смерті коханої Жана єдиною близькою людиною для нього залишається її дочка Козетта. Він піде на все заради щастя дівчини…навіть назустріч своєму найзапеклішому ворогу…
Докладніше:
Роман “Знедолені” (“Les Miserables”), якому Віктор Гюго віддав понад двадцяти років життя, безсумнівно, стоїть на першому місці серед усіх його романів. Думка про створення великого соціального роману, присвяченого знедоленим, виникла в Гюго ще до вигнання. Він почав писати його під первісною назвою “Бідняки” (“Miseres”) у середині 40-х років, але перервав свою роботу в зв’язку з подіями, початок яким поклала лютнева революція 1848 року. Уже тоді – у першому варіанті – автором були задумані і створені центральні образи знедолених суспільством бідняків: каторжника, чий злочин полягав у тому, що він вкрав хліб, щоб нагодувати голодних дітей своєї сестри, і матері, змушеної продати свої зуби, волосся і тіло, щоб платити за утримання своєї дитини.
У вигнання Гюго взяв із собою незакінчений рукопис “Знедолених”. Однак після бурхливих подій політичного життя, якими письменник був захоплений протягом наступного десятиліття, коли він так гаряче протестував проти злочинів Луї Бонапарта, створюючи полум’яні памфлети і вірші “Відплати”, перша редакція роману вже не могла задовольнити його.
Відновивши роботу над “Знедоленими” у 1860 році, він прагнув втілити в романі філософські і моральні ідеї, що склалися в нього за останні роки. Тепер “Знедолені” стають не тільки викривальним твором, але і романом, що поставив найважливіший для Гюго того часу питання про значення добра і милосердя для соціального і морального відродження людства.

 Знедолені / Les Miserables (1998) (укр.мова)т