Блакитна троянда (1988)

Блакитна троянда (1988)Блакитна троянда (1988)
Жанр: драма, телевистава
Країна: УРСР
Кіностудія / кінокомпанія: “Укртелефiльм”
Режисер: Олег Бійма
Актори: Олена Борзова, Олексій Богданович, Людмила Арініна, Ельза Леждей, Людмила Шевель, Ігор Дмитрієв, Євген Паперний, Юрій Катін-Ярцев, Лариса Кадочнікова, Леонід Бакштаєв, Всеволод Сафонов, Леся Завістовська, Олеся Лосєва

У своїй першій п’єсі – “Блакитна троянда” – Леся Украінка зображує головну героїню в трагічній ситуації. Любов роздвоєна поміж світом патріархальним і світом власних бажань. П’єса суворо засуджує систему, що вимагає від жінок поведінки, яка заперечує волю самовираження.
Любов кохає Ореста, але не може віддатися власним почуттям, оскільки розуміє, що її ідентичності загрожує ототожнення із чоловіком у світі мужчини. Вона воліє збожеволіти і шляхом власного божевілля здобуває контроль над своєю долею. Складністю натури і діапазоном дії Любов уособлює появу на українській сцені нової жінки.
***
«Блакитна троянда» – перший драматичний твір поетеси і перша психологічна драма в українській драматургії, основним змістом якої є внутрішнє, так зване скзистенційне буття персонажів.Філософський дискурс драми, нав’язуючи до творчості Гаутпмана, представляє не тільки божевілля як форму свободи, але і певну тугу за тілом. «Тільки з тобою я не сама»