Чорна Пантера і Білий Ведмідь (1990)

Чорна Пантера і Білий Ведмідь (1990) Чорна Пантера і Білий Ведмідь (1990)
Жанр: драма
Країна: УРСР

Кіностудія / кінокомпанія: Укртелефiльм
Режисер: О. Бійма
Актори: І. Дорошенко, С. Кучеренко, В. Плотнікова, Л. Смородіна, В. Напівсмак, В. Троцюк, О. Разумовська, С. Мєзєнцев та ін.

Герої п’єси – художник Корній Каневич (Білий Ведмідь), його невелика сім’я: дружина Ріта – Чорна Пантера, мати, син – немовля і богемне оточення – “художники, їх коханки і моделі”.Талановитий художник Каневич не затвердив себе поки що належним чином; полотно, яке повинне засвідчити його талант, ще не створене; тому і живе сім’я за кордоном, в Парижі, займаючи велике ательє, де батько пише картину для осіннього паризького Салону. Сім’я бере безпосередню участь в творчому процесі: Ріта з маленьким Лесиком позує для полотна “Мадонна з немовлям”.
Серед богемного гармидеру, суперечок про мистецтво і художників вже з початку п’єси починає звучати тривожна нота: Лесик захворів, уся праця Корнія під знаком питання.
У п’єсі перемагають не теорії, а знову ж таки природа (природні почуття любові до сім’ї, до дитини – цих одвічних життєвих основ). Навіть Мистецтво – справжнє, велике Мистецтво – не може існувати в полярному холоді себелюбства, без тепла, без єдності рідних душ.