Зцілення від алкоголю та наркотиків можливе. Як допомогти собі або своїм близьким?

Зцілення від алкоголю та наркотиків можливе. Як допомогти собі або своїм близьким?

Цикл передач на радіо Марія.
отець Ярослав Рохман з Івано-Франківська, який є головою руху “За тверезість життя”, розповідає про алко- та наркозалежних і співзалежних осіб (рідні, друзі залежних осіб).

1. Що потрібно зробити, щоб людина перестала вживати алкоголь? Яка є терапія для співзалежних осіб?
Говоримо про терапію для співзалежних – спосіб поведінки вдома з алкозалежною особою.
По-перше: потрібно визнати, що мій родич, мій батько, мій брат, моя сестра є алкозалежним.
По-друге: визнати і усвідомити, що він є повнолітнім. Його вчинки – це його відповідальність.
Людина може залишити вживати алкоголь чи наркотики, але вона до кінця життя залишиться узалежненою особою. Тобто тверезий алкоголик. Це є стан, коли людина психологічно, духовно звикла до вживання алкоголю чи наркотика. І така людина буде ціле життя в небезпеці, що може зірватись.

2. Важкі плоди залежностей і методи визволення з них…
Алкозалежним дуже важко бути на заходах, які наповнені емоціями. Йому важко виходити з родиною на подвір’я, ходити в гості, на весілля, тощо. Він боїться, форс-мажорних обставин. Тому жінка має з ним поговорити, сказати, що якщо в нього піде сльоза – це не страшно. Не все залежить від одної особи.
Алкозалежні мають дуже низьку самооцінку. Вони про себе нічого доброго не думають. Алкоголь штучно виправляють цю ситуацію. Саме тому на наступний день наступає сором від похмілля.

3. Про попередження дитячого алкоголізму.
Проблема в тому, що батьки дуже часто не можуть пояснити дітям грунтовно в чому біда алкоголю!
Запитуючи дітей, де вони вперше вживають алкоголь – діти відповідають: Вдома!І вони цей алкоголь не беруть крадькома, навіть не вимагають. Їм самі наливають батьки. На перший погляд, декілька невинних грам пива чи вина. Але батьки ніколи своїм дітям не дають поганого, вони завжди дають добро. І якщо вони дають цих декілька грам алкоголю – вони з алкоголю роблять добро. То чому ми потім дивуємось, що наші діти п’ють? Ми самі для них зробили добро, алкоголь, як добро.

4. Приклади, як застерегти цей недуг алкоголізму ще в дитячих роках.

5. Проблема співзалежності – співзалежні особи можуть наносити не менше шкоди, ніж люди з алкогольними проблемами

6. Алкозалежна особа в родині – це не спосіб для нашого терпіння. Це людина, яка потребує нашої допомоги через спеціалістів!
Першою помилкою, якої припускаються, співзалежні особи щодо узалежненої особи – це тотальний контроль.
Дуже часто дружини, чоловіки чи батьки узалежненої особи говорять одну і ту саму річ: “Якщо би я не контролювала поведінку свого сина (чоловіка), він би вже давно спився; якщо би я не допоміг йому тоді і тоді, чи не зробив те і те для нього – то не знати, щоби сьогодні було”. І тут я одразу кажу: “На превеликий жаль, я вас розчарую і з вами не погоджусь. Абсолютно є не так! Саме такою поведінкою ви продовжуєте і дозволяєте легше зловживати родичам!”
Алкоголізм – це хвороба. І її потрібно лікувати методологічно і правильно, а не хаотично і експериментально. Я буду пробувати, як мені вдасться. Цей тотальний контроль може проявлятись в двох кардинально різних площинах: ніжно або ж диспотично. Обидва ці контролі діють деструктивно і для залежних, і для співзалежних осіб.
+