Як допомогти хворій на алкоголізм людині?

Як допомогти хворій на алкоголізм людині?Хочу сказати, що якщо Ви ставите таке питання, “як допомогти алкоголіку?”, значить у вас є велике і відкрите Серце. Значить Вас хвилює, те що відбувається з близькими, і не дуже, людьми. І це добре, тому що це означає, що Ви справжня, жива ЛЮДИНА.

Але нажаль таке високе прагнення допомоги часто може бути затьмарене тим, що сам хворий на алкоголізм, не хоче щоб йому помагали. Він опановуй іншою метою – патологічний потяг до алкоголю. Але вихід з ситуації є, надія не втрачена.

Визнати що така проблема існує.
Часто сім’я, рідні і близькі, алкоголіка не хочуть визнавати цю проблему, аж поки вона не стане надто помітною. Необхідно твереза і критична оцінка того, що існує проблема,
Часто близькі воліють не признаватися собі, ще живуть під одним дахом із алкоголіком, що їхня рідна людина є залежною від алкоголю, а руйнує усю родину. Але якщо дійсно близькі бажають помогти, вилікувати та покращити життєву ситуацію, то потрібно відверто і без «поблажок» визнати, що проблема існує. «Визнати, що мій син, чи донька, чи дружина, чи чоловік, чи батько… є алкоголік.» Визнання проблеми — це крок до її вирішення.
Признатись собі, що ви нездатні контролювати пиття близької людини.
Вас це може засмутити,напевно, але це єдиний можливий шлях. Перестаньте відтягувати від пляшки, припиніть контролювати, визнайте, що це все не давало і не дасть жодного результату. Хворий мусить сам прийнята рішення змінити своє життя.
Не допомагати і не захищати п’яницю.
Це єдина правильна стратегія, що змусити алкоголіка опам’ятатись. Щоби алкоголік зрозумів, що алкоголь руйнує його життя, він мусить побачити наслідки свого пияцтва.
Не прибирайте після його п’янок. Не роздягайте і не кладіть його в ліжко, не телефонуйте керівникам на роботу, не чекайте до півночі. не помагайте зранку похмелитись, не сплачуйте його боргів і не виправдовуйтесь перед друзями та близькими за його поведінку.
Не потрібно вдавати, що вас в порядку! Складно це зробити, бо майже кожна жінка прагне зберігати спокій у родині, вона хоче помагати, опікуватись бути доброю, але це доброта помагає алкоголіку у безкарному питті.
Дізнатись якомога більше про алкоголізм і можливості його лікування.
Алкоголізм це не тільки ознака розпущеності чи слабкої волі, але також це дуже важка хронічна хвороба, що постійно прогресує, усвідомлення цього позбавляє ілюзій, що людина послухається і перестане пити. Контролювати процес пиття хворий на алкоголік не може. Цією проблемою мають займатись тільки спеціалісти, різні псевдонародні методи, шарлатани з «чарівними пігулками» чи залякування не допоможуть а зроблять ще гірше, то дуже уважно підходьте до методів лікування. При виборі методу допомоги важливо знати:

*Основна проблема знаходиться в психіці та душі людини.
*Залежність формується на протязі довгого часу, тому і лікування, відповідно, займе немало часу.
*Специфіка захворювання така, що існує висока степінь рецидиву і лікування не закінчується з основним курсом реабілітації, потрібна тривала підтримуюча терапія.
*Уся сім’я, як спів залежні, потребують допомоги.

Навчитися захищати себе.
Важливе зауваження, що усі вище перераховані кроки викличуть різку негативну реакцію алкоголіка навіть можуть викликати в нього агресію. Середовище людей, що відволікають його від пиття, руйнують його звичний стиль – це викликає бурхливу реакцію алкоголіка. Мо­білізуйтеся у пошуках допомоги, це можуть бути сусіди, друзі, церква, у разі потреби звертайтесь у міліцію.
Шукати підтримки та спосіб лікування.
Подолати алкогольну залежність близької родини самотужки, майже не можливо. Користуйтеся допомо­гою священиків, церковних спільнот, професійних психотерапевтів, групи АА та Ал-Анон. Вам допоможуть чи скажуть де шукати допомоги.

zna.org.ua