Нагадую для ДЦ!!!

Частина коментаря на Св. Писання (Як. 2,18-19)
Яків уявляє собі, як хтось заперечує йому: “Віра – прекрасна річ, але і справи прекрасні. І те, і інше – справжнє прояв справжньої віри. Але ж не у кожної людини є і те й інше разом. у одного, може бути-віра, а в іншого – справи. Хтось проявляє себе в справах, а хтось має віру, і кожен з них буде по-своєму щиро релігійним “. Опонент вважає віру і справи рівноцінними проявами християнської релігії. Але Якова не влаштовує те або інше порізно; він вважає, що проблема полягає не в наявності або відсутності віри або справ. Проблема полягає в тому, що релігійність обов’язково повинна включати і віру і справи. Взагалі, християнство часто представляють в невірному світлі, як релігію “того чи цього”, але вона повинна бути релігією і “того і іншого”.
1. У гармонійне життя повинно мати місце і думки, і дії. Зазвичай вважають одну людину мислячою людиною, а іншого – людиною дії. Мислячу людину представляють висиджувати в своєму кабінеті великі ідеї, а людини дії – вчиняє в суспільстві великі справи. Але все це не так. Мислитель тільки наполовину людина, якщо він не втілює свої ідеї в справи. Він навряд чи зможе спонукати інших людей на будь-які звершення, якщо сам не вийде на поле битви і не візьме участь в боротьбі. Як сказав Кіплінг: О, Англія – ​​це сад. А такі сади не робляться словом “О, як гарно!”, Сидячи в тіні. Тому що люди, кращі ніж ми, Почали своє трудове життя, Взявши зламані кухонні ножі, Викопуючи бур’яни на садових доріжках. Ніхто також не може стати справжньою людиною дії, заздалегідь не продумавши ті великі принципи, на яких ґрунтуються його справи.

2. У гармонійного життя повинно бути місце для молитви і зусилля. Велика спокуса прихований в розподілі людей на дві групи – на святих, які проводять своє життя уклінно в самоті і постійній молитві, і трудівників, які працюють всі дні в пилу і в жарі. Але і ця картина не буде вірною. Кажуть, що один проповідник-місіонер близько дружив з одним ченцем, таким же переконаним прихильником місії слова, як сам місіонер, і вони домовилися, що місіонер відправиться в світ і буде вести боротьбу там, а другий – залишиться в келії і буде молитися за успіх першого. Але одного разу вночі монах побачив уві сні самотнього женця на неосяжному полі за нездійсненним роботою. Жнець обернувся, і чернець пізнав у ньому Місіонера і він зрозумів, що повинен залишити келію і молитви, щоб піти на допомогу йому. Правда, є і такі люди, які через свій вік або фізичні слабкості можуть тільки молитися, і їх молитва дійсно допомагає іншим і дає їм сили. Але якщо здорова і сильна людина вважає, ніби молитви можуть замінити зусилля, то такі міркування лише відмовка. Молитва і зусилля повинні йти рука об руку, як віра й діло, що свідчить віру.

3. У всякому врівноваженому житті повинні бути і віра і справи (діло). Віра може проявитися і утвердитися в справах. І лише у вірі можна зважитися на справи і здійснювати їх. Віра повинна перейти в дію, бо дія починається лише тоді, коли у людини є віра.