Зустріч кола ДЦ у східному обряді

Дорога спільнота “ДЦ”, бажаю вам нагадати, що ми належимо до Східної Українсько-Візантійської гілки Католицької Церкви, і маємо певні літургічні відмінності від Римо-Католицьких братів, що мають латинський обряд. Тому, проведення сімейних гуртків має відбуватись у відповідності до приналежної Церкви і обряду.
Проведення зустрічі гуртка в УГКЦ відбувається в наступній послідовності:

1)Ділення життям (під час чаю, де варто не забути про молитву на благословення їжі smile )

2)Молитовна частина:

*Молитва до святого Духа.

Розпочинається з запалення свічки, що символізує присутність Христа («Я -світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя.»Ів.8:12). Запалення свічки відбувається з словами “Світло Христове просвічує всіх!”, на що ми відповідаємо – “Христос посеред нас”.
Далі, слідує молитва до закликання Св. Духа – “Царю Небесний” (в Пасхальний час- “Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.” три рази), і спонтанна молитва прохання (де кожний присутній може сказати своє намірення, а решта присутніх відповідає – “Подай, Господи”, або “Господи, помилуй” ( відповідно до наміру).
Наприклад: 1. “Прийди Боже (або Духу святий) і замешкай в наших серцях, зповнюючи їх Своєю любов’ю”, відповідь – “Господи, помилуй”.
2. “Боже, пошли нам благодать Духа Твого Святого, щоб ми розуміли Твоє Святе Писання” – “Подай, Господи”.

*Ділення Словом Божим в формі біблійного синтезу.

Розпочинаємо з читанням Святого Писання, що розпочинається в такій формі:
1. Всі присутні:“Слава тобі, Господи, слава тобі”.
2. Безпосереднє читання тексту Св. Письма (можливо, декілька раз перечитати)
3. Всі присутні:“Слава тобі, Господи, слава тобі”.
4. Ділення враженнями від прочитаного тексту, що завершується в кінці синтезу тим, як можна використати прочитане в своєму житті тепер.

*Спонтанна молитва прослави.

Тут, присутні складають свої намірення подяки Богу, де решта гуртка відповідає: “Тобі, Господи”.

* Таємниця вервиці (один десяток).

Можна складати намірення, за що гурток бажає пожертвувати цей десяток вервиці. Вельми бажано, щоб десяток вервиці звершувався в антифонній формі на переміну з дітьми (щоб молоде покоління привчалось до спільної молитви церкви).

По десятку вервиці молимось “Отче Наш…”, “Богородице Діво…” – за родину, що приймала в себе коло-гуртка.
На завершення кола гасимо свічку (господар разом з своєю дружиною, що приймає в себе гурток) з словами: “Благословенний Бог, що просвічує і освячує нас”, відповідають всі присутні – “Завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.”

3. Формальна частина: (домовленість проведення наступного гуртка).

Модератор ДЦ при Святоонуфріївському монастирі
ієромонах Андрей Павлишин,ЧСВВ.