Про поведінку на побаченнях.

Про поведінку на побаченнях.
Чи нормально цілуватися на побаченні? Що робити, якщо хлопець каже, що більше не буде зустрічатися з вами, якщо ви його не поцілуєте? Коли можна обійматися? Такі питання сьогодні турбують молодь. Спробуємо допомогти у пошуках відповідей на ці та подібні питання.
Про поцілунки. Апостол Павло говорить: «вітайте один одного святим поцілунком». Батьки можуть поцілувати своїх дітей. Інколи люди можуть поцілувати одне одного, що буде виявом пошани і дружби. Але поцілунки, які є виявом статевої пожадливості є дозволені тільки у шлюбі… більшість молоді не захочуть із цим погодитися бо поцілунки стали сьогодні звичайним явищем у житті молоді. «Всі це роблять». «Я не відчуваю, що роблю щось неправильно». «Як я знайду собі пару, якщо не буду цілуватися?» «Ви що, хочете, щоб я стала черницею?» – такі репліки можна почути від молодих людей. Звичайно, деяким людям важко прийняти цей факт, що коханням люди можуть займатися тільки у подружжі. Але інших варіантів не може бути.
Поцілунок у губи звичайно є виявом кохання між чоловіком і жінкою. Губи є досить чутливими і контакт між ними служить, щоб стимулювати фізичне бажання. Дотик до губ є подібним до ковтка вина. Довгий поцілунок вводить людину у стан запаморочення, так як келих вина. Якщо на цьому не зупинитися, то це приведе людину у такий стан, як кілька келихів спиртних напоїв. І той, хто цілується, як при сп’янінні, втрачає контроль над своїми почуттями. В результаті трагедія.
Якщо ви вважаєте, що немає нічого поганого у поцілунках, варто дізнатися, як далеко можете це завести… Більшість дівчат та хлопців вважають, що здатні зупинити свої потяги власною силою волі. Тому вони впевнені, що можуть цілуватися до певного моменту, а потім зупиняться. На жаль, багато людей теж були впевнені у такій думці, але життя показало зовсім іншу правду – коли доходило до глибоких поцілунків із думкою що далі нічого не буде, все закінчувалося втратою контролю ситуації… Навіть якщо не дійшло до статевого акту, все-одно був гріх (пожадливість). І якщо один раз вдалося уникнути більшого гріха, це не означає, що ви завжди зможете контролювати ситуацію. І саме після таких упадків у гріх руйнується почуття самоповаги. (Кажуть духівники, що дияволу не так важливо, щоб людина впала у гріх, як впасти у власних очах. Тому ніколи не можна зволікати із наверненням до Бога.) Цього (гріха) не хотілося, але так сталося.
Уся проблема у цьому, що люди мало розуміють, що таке любити? Це дарувати себе, щоб зробити щасливим того, кого любиш. Тобто не прагнути любою ціною задоволення, насолоди для себе, а прагнути ощасливити коханого. Чоловік вже собі не належить, а жінці, жінка собі не належить, а чоловікові. Тобто статевість дарована Богом не для власного – егоїстичного задоволення, а для щастя обох. «Двоє будуть одним». У Божому задумі тільки з одною людиною може бути глибоке єднання. Тому важливо, щоб люди використовували свою статевість не для задоволення себе, чи когось, хто є чужим, а для дарування себе, щоб ощасливити того (цю), з яким (якою) має стати одним.
Справжнє побачення допомагає очистити себе від егоїзму, а зрости у безкорисливому даруванні. Тому такі люди, які стримують себе до шлюбу (вміють чекати), мають щасливіше життя після вінчання, їхня любов до сім’ї значно більша, бо вони навчилися шанувати одне одного, шукати більше користі для кохан(ої)ого, а не для себе. Натомість, коли люди дозволяють собі пожадливість до шлюбу, то вони у всьому будуть егоїстами, будуть менше дбати про сім’ю, а більше про себе. Така поведінка не може принести гармонії і миру у родину.
Чистота стосунків дозволяє на вільний вибір обох молодят у подружжі, а чим більше гріхів, тим більше вони приневолені взяти шлюб, а навіть у такому випадку важче розійтися, якщо одне одному не підходять, важче побачити недоліки особи, важче їх виправити.
Що стосується «доступності» дівчат, то жоден хлопець у дійсності не хоче, щоб дівчина підкорялася його найменшому бажанню. Він може бути слабким, але буде мати великі вимоги до дівчини. Хлопець буде поважати її набагато більше, якщо знатиме, що вона буде оберігати від гріха і себе, і його.
Можливо, існують такі хлопці, які не хочуть зустрічатися з дівчатами, що не хочуть цілуватися, але якщо дівчина втратить такого друга, то це лише їй на користь. Якщо він її залишає, бо вона не дозволила йому чогось, то чи не покине він її, як отримає все?
Напевно, кожна дівчина хоче, щоб її хлопець, чи майбутній чоловік був вірний їй, коли вона буде хворою, чи у часі народження дитини. Хотіла б, щоб він мав стриманість до спиртних напоїв, мав стриманість у своїй мові, але коли вона дозволяє на найбільш вразливу ділянку – статевість нестриманість, то тим самим відкриває двері до нестриманості у всіх інших сферах. Бо коли людина ослаблена одним гріхом, то дуже легко впадає в інші гріхи. Тому часто жінки своєю поставою у житті можуть багато зробити для майбутнього своїх чоловіків і своїх родин.
Є ще інша проблема, коли хлопець готовий залишити дівчину через відмову у близькості, коли хлопець є егоїст, бо він хоче лише власного задоволення, руйнуючи ідеали дівчини. Тому він не рахується з нею, як з особою, а сприймає її тільки на тілесному рівні. І коли дівчина йде на поступки, то у майбутньому часто змушена буде зрікатися своїх ідеалів на користь споживацтва.
Справжня любов не є користолюбною: «ти мені, я тобі», і не ставить умов «якщо так, то тоді я …». Тому справжнє кохання вміє чекати не годину, не день, а стільки, скільки потрібно. Прикладом того, чия любов вміє чекати, є старозавітній патріарх Яків, який для цього, щоб одружитися з дівчиною, яка йому подобалася (Рахиллю) працював у її батька 7 років. Для вас, молоді люди, у більшості випадків не доведеться чекати так багато, тож докажіть, що ваша любов не є меншою, що вона теж перейшла випробування «вогнем» чекання.
Щодо обіймів, то тут така ж сама проблема. Пара хоче бути ближче і пожадливість прагне щораз глибших стосунків: поцілунків обіймів і так далі… ще раз нагадуємо, що це все зарезервовано для шлюбу. «Жорстоко!» скажуть молоді люди. «Чому? Адже Бог сам подарував людині статевість для її ж щастя»
Справді, чому Бог забороняє? (Для більшої свободи рада – сприймати усі Божі Заповіді, як захорону перед небезпекою, а не як тяжке ярмо. Якщо Бог так говорить, то це обов’язково на вашу користь.) У Божому задумі людина має собі вибрати особу, щоб їй єдиній себе подарувати, тому якщо людина не є вірна і не є стримана, то вона менше може себе подарувати іншій. Тому, стримуючись від тілесних приємностей, людина гартує свою любов і готує до щирого дарування у подружжі. Це настільки важливо, що Бог має ствердити таку єдність і нерозривність обох осіб у церковному шлюбі. А до цього моменту кожна з осіб є вільною у виборі і може передумати. Тому, поки не укладено шлюбу, нема ще нікому права користуватися цим привілеєм взаємного дарування, який є у подружжі. Вимоги великі, але лише дотримуючись їх, людина у майбутньому може створити щасливу сім’ю. Без дотримання будуть проблеми і настільки великі, наскільки є величина гріха. Варто усвідомити, що гріх приносить задоволення (насолоду), лише якусь мить, може трохи довше, але руїна, яку він приносить, часто людина терпить усе життя. Тому багато є хворіб подругів, психічні розлади, хвороби дітей, матеріальне зубожіння, зрад, та як багато таких проблем почалися колись із, на перший погляд, невинних обіймів, чи поцілунку…
Є ще багато причин і життєвих прикладів, які можуть підтвердити, що життя до шлюбу має бути чистим для щастя у самому шлюбі.
У кожного є свій шлях до Бога і це повчання не є для критики когось, а для навернення і глибшого розуміння дарування, тобто любові.

Бр. Любомир Кушнір ЧСВВ