Шість лих порнографії

1. Приниження людської душі

Перегляд порнографії або участь в її виробництві та розповсюдженні завжди вважалося гріховним і небезпечним для душі й нашого спасіння. Катехизм Католицької Церкви (пункт 2354) говорить: «Порнографія полягає в тому, щоб знищити реальні або змодельовані акти з інтимної близькості партнерів для того, щоб навмисне показувати їх третім особам. Це ображає цнотливість, бо перекручує подружній акт, інтимність, яку віддають подруги один одному. Він спричиняє серйозну травму гідності його учасників (акторів, постачальників, громадськості), оскільки кожен з них стає об’єктом задоволення. Це занурює всіх учасників в ілюзію фантастичного світу. Це важкий злочин».

Також можна звернути увагу на вірш із Євангеліє від Матвія (5,28), де євангеліст каже: «Кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб в серці своїм».

Відомо, що в єврейській традиції чоловік і жінка створені на образ і подобу Бога і заслуговують на те, щоб до них ставилися з повагою і гідністю. Порнографія представляє повну протилежність цій традиції. Вона створює з людей об’єкти, прирівнюючи сексуальність до безособової, механічної активності. Порнографія заперечує Божий образ, який є в нас.

2. Конфлікт моралі

Окрім питання гріха, є ще одна важлива сторона, яку ми називаємо «мораллю». Насамперед зазначимо, що існує широке переконання, що глибоко в середині своєї совісті людина відкриває закон, котрий вона не накладала на себе, але якому вона повинна підкорятися. Його голос закликає любити добро й уникати зла. Це іноді називають природним законом, який дозволяє визнавати моральну якість будь-якої дії: хорошої чи поганої. Наявність совісті та здатність шукати добро, уникаючи зла — вписане в серце людини Богом.

Моралісти погоджуються, що наша совість закликає нас бути цнотливими, що є особистою моральною чеснотою. Участь у порнографії та насолода від неї є розпущеністю та моральним злом. Вона руйнує мораль особистості.

Порнографія також порушує суспільну мораль з того часу, як люди з різних країн ухвалили закон проти неї, як проти морального зла. Очевидно, що ті, хто порушують закони, які стосуються порнографії та шкодять моралі неповнолітніх або розповсюджують непристойність в мас-медіа, порушують колективний вирок людей щодо того, що представляє собою «суспільна мораль», втілена в цих законах. Це зазвичай руйнує захист суспільної моралі, якої так потребує народ.

3. Шкідливий вплив на шлюб

Доктор Віктор Б. Клайн, психолог університету штату Юта, психотерапевт, що спеціалізується на сімейному консультуванні та сексуальній залежності консультував чимало пар, де один з партнерів мав сексуальну залежність від порнографії. Він зазначає, що часто причиною сексуальних розладів чи хвороб є залежність від порнографії. Доктор Клайн виявив, що чим більше люди освічені, тим більше вони схильні до того, щоб стати залежними від цих матеріалів і, звичайно, тим більше грошей вони витрачають на порнографію. Багато людей визнавали, що все їхнє життя поглинула порнографія, це схоже на залежність алкоголіка чи наркомана. Головними наслідками залежності від порнографії не є вірогідність або можливість вчинку серйозного сексуального злочину (хоча це можливо й точно відбувається), а порушення тендітних основ інтимності в сім’ї та подружніх стосунках. Тут виникає найбільший біль, небезпека і печаль. Залежність від порнографії часто є причиною руйнування здорової любові й сексуальних стосунків у сім’ї. Якщо хто-небудь запитає, чи порнографія спричиняє будь-який сексуальний злочин, то відповідь однозначна — «так», але це є лише верхівка айсбергу. Клінічні та експериментальні дані підтверджують висновок про те, що існує причинно-наслідковий зв’язок між впливом сексуально-насильницьких матеріалів і збільшення агресивної поведінки щодо жінок.

4. Небезпека для дітей

Усі матеріали в цій категорії є небезпечними, коли вони потрапляють до рук дітей. Вплив на сексуальність зазвичай і в першу чергу є відповідальністю сім’ ї. Без сумніву, коли дитина дізнається про секс від таких видів сексуально відвертих матеріалів, це спотворює сам образ любові та сексуальних відносин. Порнографія вчить дітей, що секс є публічним, комерційним і може бути відокремлений від симпатії, любові, відданості чи шлюбу.

5. Причина сексуальних злочинів

Дослідження доктора Маршала виявили, що майже половина ґвалтівників використовували порнографію, щоб пробудити себе для підготовки пошуків жертв. Інші дослідники зазначають, що ґвалтівники й педофіли використовують порнографію відразу перед злочином і під час самого нападу. Інший дослідник, доктор Мальмут та його колеги виявили, що коли чоловіки переглядали насильницьку порнографію, то в них виникало бажання змушувати жінок до статевого акту, якщо вони були впевнені, що їх не впіймають чи покарають. Подібне дослідження провели й в університеті Каліфорнії та Лос-Анджелеса. Воно показало, що 51% здорових чоловіків, які взяли участь в експерименті вказали на ймовірність скоєння зґвалтування, які вони бачили в порнографічних матеріалах за умови, що їх не впіймають. Пристрасть до порнографії може привести цілком нормальних людей до скоєння злочину вбивства. Це дивні слова, але вони підтверджуються в історіях та зізнаннях серійних убивць.

6. Інша форма проституції

Часто участь у порнографічних фільмах починається із оголошень, де молодих дівчат запрошують на роботу в ролі моделі. Пізніше мистецькі фотосесії в стилі ню перетворються на примусові відеозйомки. Поряд з підступною загрозою інфекційних захворювань, моделі стикаються з більш відкритим викликом — вживання наркотиків і, зокрема, кокаїну. Очевидно, що основна частина комерційного порнографічного моделювання, яка включає статевий акт, є досить простою формою проституції.

Наявні докази зі свідчень, наукових досліджень, а також інтерв’ ю з сексуальними злочинцями вказують на те, що виробництво та перегляд порнографії завдають надзвичайно шкідливого впливу на суспільство та індивідуумів зокрема.

Пол Дж.Макгіді, головний юрисконсульт моралі в медіа, CNA
Переклад: Марта Волицька, СREDO