Hello Kitty – іграшка на честь диявола?

Hello Kitty - іграшка на честь диявола?

Hello Kitty (з англ. «привіт, Кітті») знайомий образ, мабуть, для кожного: біла киця з червоним бантом, чорні крапочки замість очей, і без ротика. Її зображення зійшло з екранів телевізорів і заполонило все – від простого олівця і блокнота до цілої поп-культури Hello Kitty, яку полюбляють і дітлахи, і молодь. Але чи цей «невинний» котик не є часом інструментом для знищення чистоти і невинності наших дітей?


Hello Kitty – Хеллоу Кітті

На початку мені й самій це до голови не прийшло, хоча, чесно, дратувало бачити молодь, убрану в цей Kitty-стиль, який є, як на мене, несмакому. Але що ж, молодість… А тут отримую одного мейла, потім знову, що образ «Hello Kitty» – це диявольський знак! Отакої. Листи були головно польською мовою. Спробувала я пошукати в інтернеті про це українською, але окрім загальної інформації – що, де і як купити, – нічого. Заглянувши на офіційний сайт компанії Sanrio, яка є творцем і розповсюдником Hello Kitty, я переглянула продукцію. І ось тут уже була «зачіпка».

Hello Kitty – Хеллоу Кітті«Маленький подарунок, який приносить велику посмішку» – такою є філософія компанії, за їхніми власними словами. Переглядаю я ці подарунки, і між іншим бачу блокноти з зображенням кішечки, яка має череп на доволі дивному капелюшку, або ж черепи-хмаринки на задньому тлі. Тобто, виходить, що черепи у нас, як у Гамлета – в кожного на столі лежать, і це досить звична щоденна річ, яка приносить стільки «радості»? І ось так нас «радують» уже майже 40 років.
Hello Kitty - іграшка на честь диявола?

Уперше світ побачив Hello Kitty 1 листопада 1974р. Тоді для японської компанії Sanrio Юко Шімізу створила цей образ. Існує історія створення Hello Kitty, одні в це вірять, інші вважають просто байкою. Отже, одна 14-річна дівчинка мала рак ротової порожнини. Родина була у відчаї, бо вже ніяк не могла допомогти їй. Мати дівчинки, втративши всяку надію на порятунок, уклала договір із сатаною, що як її донька одужає, вона створить на його честь іграшку, який заполонить увесь світ. Отак і з’явилась Hello Kitty. Що привертає увагу, так це те, що слово “kitty” з китайської означає «диявол». Виходить «Привіт, дияволе».

Багато хто може сказати: «Ну, ну, гарна казочка, щоб дітей лякати». Добре; може, це й байка. Але коли поглянути об’єктивно, які цінності несе цей образ, на яких речах – окрім канцелярії, одягу та іграшок – він зображений, то в мене особисто виникають сумніви. Якщо це невинний котик, то чому він зображений на зброї та використовується в секс-шопінгу? Наприклад, я ніколи не бачила зображення Вінні-Пуха на пістолеті, або, вибачте, на презервативі. Також для нас як християн розарій є річ свята, але й тут дизайнери попрацювали – і помістили Kitty на хресті. А це вже занадто.

Hello Kitty - іграшка на честь диявола?

Або ж такий гурт як «Kiss», чи Lady Gaga, далеко не християнські виконавці. Вони також використовують цей образ у своєму іміджі. І тут киця вже не така й невинна, дорослому лячно, а що вже казати про дітей?
Те, що Hello Kitty не має рота, пояснюють тим, що її почуття багатозначні. Kitty радіє і сумує разом із дитиною, тобто на неї можна проектувати свої почуття. Виходить такий собі найвірніший друг. Але, наскільки пам’ятаю, я в дитинстві всіх своїх ляльок хотіла нагодувати, щось їм дати, такі собі материнські інстинкти, а тут… А можливо, це образ того, що дитині можна легко рота затулити і впихнути все в її голову, а дитина при цьому залишається несвідомою. Тому для нас, батьків і вихователів, це не повинно бути байдуже. Диявол у досить прихований спосіб проникає в усі сфери нашого життя – з однією метою: щоби знищити образ Бога в нас, все те прекрасне, що є в людині, і перевернути всі цінності з ніг на голову. Отже, думати не боляче… Може, час сказати: «Good bye Kitty».


с. Тетяна Богославець SSpS

Джерело: http://www.credo-ua.org/