Чорне братство: “Підгорецькі отці” — творці секти …

Спецагентом чи був завербований, активно співпрацював з комуністичними спецслужбами, можна припускати, що цей зв’язок не зовсім перерваний, припустити що він далі працює в такому контексті з метою якоюсь підривною,
— каже релігієзнавець Тарас Антошевський.

Тож можливо, що діяльність цієї секти не лише релігійного спрямування.

Справжню кількість адептів назвати неможливо. Та відомо, що діє вона по всій Україні. А створена була Антоніном Догналому у Підгорецькому монастирі, поруч зі Львовом, разом ще із трьома монахами.

“Підгорецькі отці” — позбавлені католицькою церквою чернечого сану: чеські піддані Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Обергаузер і українець Василь-Маркіян Гітюк.

Попри заборону догналівський патріарх — в Україні

Ця четвірка сформувала навколо себе групу послідовників. Об’єднання вірних Української правовірної Греко-католицької церкви — так вони себе називають. Незареєстрована офіційно та не визнана релігійна організація в Україні. Крім того, лідерові “Чорного братства” ще два роки тому заборонили перебувати на території України. Попри заборону догналівський патріарх досі перебуває на території України. Його б мала депортувати міграційна служба.

Були допущені певні помилки і документи на кордон надійшли трохи запізно, тож Догналу вдалось ще раз в’їхати на територію нашої держави. Ми повинні скласти протокол по статті, за те, що він перевищив термін перебування на території України і перебуває на території держави незаконно, якщо він не поїде добровільно ми зобов’язані його примусово повернути,
—- каже начальник Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області Ярослав Скиба.
Телеканал новин “24”
Та зробити цього не можуть, бо патріарх, за їхніми словами, не у Львівській області. Тож цим мають займатись їхні колеги із інших регіонів. А тим часом усім адептам секти Догнала судом заборонили проводити свої маніфестації на вулицях Львова. Та послідовники нехтують рішенням суду. Ось уривок із останнього недільного богослужіння сектантів під собором Петра і Павла.

Та наразі міліція жодних порушень не бачить.

Якщо будуть правові підстави для порушення кримінального провадження стосовно представників секти Догнала, повірте мені ми поступимо чітко, згідно чинного законодавства”,
— запевнив начальник ГУМВС України у Львівській області Олександр Рудяк.

Цього разу секта подала заявку на масове дійство від імені союзу християнських матерів.

“Догналіти” налаштовані агресивно

Настоятелі греко-католицького храму, під яким “догналіти” проводять свої маніфестації б’ють на сполох. Сектанти отцям погрожують і вже не одну неділю поспіль перешкоджають гучномовцями проводити службу. Того ж дня, коли священники з церкви кропили свяченою водою, — ледь не дійшло до бійки.

Ми вирішили навідатись до адептів секти Догнала. Їх осередок поруч зі Львовом, у Брюховичах. Проте там з нами говорити було нікому.

До сусідки “догналітів” Любов Дмитрівни просилася у двір жіночка, аби визволити із секти свою онучку. Сама жінка каже, що якось сплутала їх із звичайною церквою та пішла туди на службу.

Церкву у Львові сектанти викупили та приватизували. Вона знаходиться у дворі багатоповерхівок, тут сусідам-адептам теж не раді.

Біля приміщення колишньої каплиці отців редемптористів на вул. Плуговій у Львові, лідер секти Антонін Догнал вдарив у голову жінку, та отримала струс мозку. Але агресивно налаштовані усі члени секти. Жінки переодягнені на монахинь напали на журналістку львівської газети Експрес, коли та проводила журналістське розслідування.

Коли вона вийшла, я побачила, що в неї в руках ланцюг і колодка. Це було схоже на нунчаки. Ці монахині вони спочатку мене шарпали, потім викручували руки, це все дуже швидко відбувалось, потім ще раз”,
— розповідає журналіст Світлана Мартинець.

Після того агресивні сектанти тероризували ще й усю редакцію газети.

Проти сектантів відкрили кримінальні провадження

Тож зараз проти “догналітів” відкрито щонайменше два кримінальні провадження. Але, за словами журналістів, вони доволі поволі розслідуються.

Тим часом самі адепти секти вважають ЗМі заангажованими та підкупленими, певні всі сюжети та статті про них — замовні, а платить за це греко-католицька …