Вечірня Зоря

Вечірня ЗоряВечірня Зоря сповістить про народження Божого дитяти. Велика родина збереться за святковим столом. Молитва… Колядка…
Веселі розмови про життя. Діти тішаться солодощам, які заколядували, дорослі заговорять про вічне… В каміні потріскують жарини, киця тихо муркоче… Все це і є вічним, самим вічним на світі!
Минали тисячоліття з Дня народження Христа, але незмінно вечір Різдва об’єднував людей спільним відчуттям щастя… В цей день воно приходить до всіх: бідних і багатих, здорових і немічних, праведних і грішних. Милість Божа доступна всім, хто бажає її прийняти.
Чуєте, як радісно сміється дитина, як дзвінко лунає: «Пане господарю, дозвольте колядувати!» Погляньте в очі щасливої матері, старої бабці – родина разом, дожили побачити ще одне Різдво… Батько щиро пригощає любих гостей… І немає діла до мирської суєти з її проблемами і суперечками, відсутня самотність… Є тільки Мир і Вечірня Зоря, що сповістила про народження Божого дитяти в душі кожного з нас.

Напередодні православного Різдва згадуються подібні картини з життя й виникає потреба звернутися до традицій прабатьків, зазирнути до власної душі, відвідати храм…
Такі дії задовольняють духовні потреби в осмисленні себе та світу, власних почуттів по відношенню до близьких. Виникає бажання поділитися своїми ресурсами – матеріальними і духовними – з іншими людьми. Ми стаємо схильні робити добрі вчинки, проявляти милосердя. Для дорослих з’являється нагода долучити своїх дітей до справжніх благодійних справ…
Спільні колядування, відвідини родичів, спілкування з друзями «наповнюють» нас емоційними ресурсами, дають відчуття єдності і приналежності до сім’ї, роду.
Святвечір пропонує прості страви – доступні майже кожній людині, як і спільна молитва, дитяча колядка, відчуття радості та душевне тепло. Тому «заморочуватися» вишуканими наїдками не так важливо.
Відомий біблійний вислів, що не збідніє рука того, хто віддає. Ці слова набувають особливого змісту, коли йдеться про духовні цінності, якими вартує ділитися аби примножити їх у себе.
Щасливого Різдва!