Альберт Камю: “Єдина зброя проти чуми – чесність”. Чи є з нами чесними щодо COVID-19?

Джерела фактів про Covid-19, надані експертами в цій галузі, допоможуть нашим читачам реалістично оцінити ризик.

“Єдиний спосіб боротьби з чумою – це чесність”. Альбер Камю, чума (1947)

РЕЗЮМЕ

  • За даними досліджень в Південній КореїІсландіїНімеччині та Данії загальна смертність від COVID-19 в двадцять разів нижча, ніж спочатку передбачалося ВООЗ.
  • Дослідження, представлене в Nature Medicine, приходить до подібного висновку, навіть щодо китайського міста Ухань. Спочатку за Ухань були зафіксовані значно більші значення, оскільки багатьох людей із легкими або відсутніми симптомами не було зареєстровано.
  • У 50% до 80% людей, які мають позитивний тест, немає симптомів. Навіть серед людей у ​​віці від 70 до 79 років близько 60% залишаються безсимптомними, у багатьох інших проявляються лише легкі симптоми.
  • Середній вік померлих у більшості країн (включаючи Італію) становить понад 80 років, і лише близько 1% померлих не мали серйозних супутніх захворювань. Отже, вік та профіль ризику смерті зазвичай відповідають середній смертності.
  • Багато репортажів у ЗМІ про молодих та здорових людей, які померли від Covid-19, виявились помилковими при ретельному розгляді. Багато з цих людей або не померли від Covid-19, або насправді мали серйозні супутні захворювання (наприклад, недіагностований лейкоз).
  • В середньому загальна смертність у США становить близько 8000 людей на день, у Німеччині – близько 2600 осіб, а в Італії – близько 1800 осіб на день. Сезонна смертність від грипу в США становить до 80 000, у Німеччині та Італії – до 25 000, а в Швейцарії – до 1500 людей за зиму.
  • На явно підвищену смертність на півночі Італії можуть впливати додаткові фактори ризику, такі як дуже високий рівень забруднення повітря та бактеріальне забруднення, а також колапс охорони здоров’я та ненадання належної медичної допомоги людям похилого віку та хворим через масову паніку та значне зниження економічного та соціального життя.
  • У таких країнах, як Італія та Іспанія, а в деякій мірі – Великобританія та США, сильне перевантаження лікарень, особливо через грип, не є незвичайним явищем. Крім того, до 15% лікарів і медсестер зараз мають проходити процедуру карантину, навіть якщо у них немає симптомів.
  • Важливе питання – чи помирають люди з коронавірусом або через коронавірус. Аутопсії показують, що в багатьох випадках попередні захворювання були важливим або вирішальним фактором, але офіційні дані зазвичай цього не відображають.
  • Тому для оцінки небезпеки захворювання ключовим показником часто є не кількість згадуваних COVID-інфікованих та померлих осіб, а кількість людей, які помирають з симптомами пневмонії.
  • Часто показані експоненціальні криві “випадків коронавірусу” вводять в оману, оскільки кількість тестів також зростає в експоненціальному масштабі. У більшості країн співвідношення позитивних тестів до загальної кількості тестів залишається стабільним між 5% та 25% або повільно зростає.
  • Країни, які не вдавалися до глибоких економічних чи соціальних обмежень, такі як Японія, Південна Корея та Швеціяне стали осередками корона-вибухів. Це може підірвати ефективність далекосяжних карантинних заходів.
  • На думку провідних фахівців із захворювань легенів вважають, що інвазивна вентиляція пацієнтів із Covid-19 часто має протилежний ефект від очікуваного та спричинює додаткове ураження легенів. Інвазивна вентиляція пацієнтів Covid-19 частково проводиться через побоювання, що вірус пошириться у повітрі від секретів пацієнта.
  • Всупереч вихідним припущенням, наприкінці березня ВООЗ оголосила, що немає жодних доказів поширення вірусу через повітря. Провідний німецький вірусолог у пілотному дослідженні також не виявив джерел інфекції у повітрі.
  • У багатьох клініках Європи та США дуже мало пацієнтів, і деяким довелося скоротити дні персоналу через це. Клініки скасували численні операції та терапію, бо навіть пацієнти невідкладної допомоги іноді залишаються вдома через страх перед вірусом.
  • Деякі ЗМІ драматизували ситуацію в клініках, іноді навіть використовуючи підроблені фотографії та відео. Взагалі ЗМІ не ставлять під сумнів навіть неодназначні, але офіційні заяви та цифри.
  • Тестові набори, які використовуються у всьому світі, не є точними. Кілька досліджень показали, що навіть відомі на сьогоднішній день коронавіруси можуть дати хибнопозитивні результати. Крім того, в даний час тест на віруси не був клінічно перевірений через брак часу і тиск громадськості і затребуваність на невідкладні заходи.
  • Багато відомих у світі експертів з вірусології, імунології та епідеміології вважають, що вжиті заходи є контрпродуктивними, і рекомендують плекати швидке та природне отримання імунітету популяцією, захищаючи при цьому людей, що ризикують.
  • У США та у всьому світі кількість людей, які страждають від безробіття, проблем із психічним здоров’ям та домашнього насильства, різко зросла внаслідок обмежувальних заходів. Багато експертів вважають, що обмежувальні заходи можуть спричинити більше жертв, ніж сам вірус.
  • Едвард Сноуден (NSA) попередив, що “коронавірусна криза” використовується для масового та постійного розширення глобального контролю. Відомий вірусолог Пабло Голдшмідт говорить про “глобальний медіа-терор” та “тоталітарні заходи”. Провідний британський вірусолог професор Джон Оксфорд розповідає про “медіа-епідемію”.

Swiss Propaganda Research