Чоловік постійно ображає і принижує свою дружину! Що робити?

Чоловік постійно ображає і принижує свою дружину.
Чому так відбувається в багатьох сім’ях?
Що криється за чоловічою грубістю?
Як на неї реагувати і що з цим можна зробити?

Чому чоловік постійно ображає дружину?

Причин, чому чоловік постійно ображає і принижує свою дружину, може бути декілька. Але якою б не була причина, така поведінка свідчить, як мінімум, про невихованість і повну нетактовність цього чоловіка, якого і чоловіком то можна назвати з дуже великою натяжкою. Але все-таки, знати ці причини корисно, якщо ви, все-таки, вірите в сімейне щастя, попри все і дійшли висновку, що можна і треба простити свого чоловіка.

Чоловік може ображати дружину через прагнення до самоствердження

Часто чоловіком, що ображає і принижує свою дружину, рухає почуття самоствердження. Прагнучи принизити дружину, такий чоловік прагне піднятися над нею і утішити свою самолюбність. Відбувається так, в основному, у тих сім’ях, де дружини дуже успішні і досягають успіху, а їх чоловіки – сильно відстають від них і виглядають «бридкими каченятами» на їхньому фоні.

Природно, не усім чоловікам такий стан подобається. Але, будучи ледачими і безініціативними, вони не прагнуть ні до яких досягнень і не хочуть нічого домагатися. А їх успішна дружина, що рішуче і сміливо йде по життю, може не давати їм спокою. От і прагнуть вони над нею поглумитися, щоб хоч так, удома, показати, хто в сім’ї головний.

Звичайно, своєю поведінкою чоловік породжує безліч конфліктів у сім’ї, адже рішучі і успішні в житті жінки не терпітимуть такі приниження і образи від чоловіка. Сімейні сварки виникають постійно і майже завжди закінчуються розлученням у сім’ї. І відбувається усе це через те, що не усі можуть спокійно радіти успіхам інших людей, у тому числі і близьких і заздрять їм. Тобто рухає такими чоловіками самолюбність і заздрість.

Чоловік принижує і ображає дружину через страх її втратити

Бувають випадки, коли чоловіки прагнуть до приниження почуттів своєї дружини через боязнь її втратити. Такі випадки відомі, їх досить багато. Здавалося б, якщо не знаєш, як утримати улюблену жінку в сім’ї, будь з нею ласкавий, проявляй увагу і турботу, допомагай і підтримуй в усьому, загалом, розкрій у собі усі риси хорошого чоловіка.

Але чоловіки свідомо намагаються понизити самооцінку дружини, кажучи подібні фрази: «Та кому ти потрібна, окрім мене?» чи «Подякуй, що я з тобою все ще живу. Інший чоловік завів би собі коханку на моєму місці або, взагалі пішов би від тебе». Фрази можуть бути різними, але усі зводяться до однієї думки: «Ти нічого з себе не являєш, нікому ти не потрібна, тому не намагайся від мене піти, а то, зовсім залишишся одна».

Життя самотньої жінки – перспектива безрадісна. І багато жінок внутрішньо погоджуються з такими «умовляннями» чоловіка і вважають, що, дійсно, мають бути йому вдячні, за те, що він дав їм. Хочеться запитати в них: «А що він, власне дав вам? Щоденні образи і приниження? Ну, це невелика заслуга».

Дуже часто такі чоловіки самі нічого не являють і самі не привабливі в очах інших жінок і знають про це. Тому і бояться втратити дружину. Саме страх рухає такими чоловіками, примушуючи грубити і ображати свою дружину. Якщо в першому випадку чоловіки прагнуть принизити дружину, щоб відчути верх над нею, то ці чоловіки просто бояться. Тобто рухає ними страх самотності.

Чоловік – деспот, знущаються над дружиною, постійно ображаючи і принижуючи її

Часто чоловіки, що грають ключову роль у сім’ї, насолоджуються своєю владою і стають справжнісінькими домашніми тиранами. Так буває в тих випадках, коли дружина економічно повністю залежна від такого чоловіка. Розуміючи, що дружина в його владі, фінансово залежить від нього і нікуди не подінеться, чоловік поводиться подібно до диктатора і встановлює свої правила, ображаючи і принижуючи дружину.

Все-таки жіноча емансипація торкнулася далеко не усіх жінок. І багато жінок є хранительками домівки, тобто домогосподарками. Вони створюють домашній затишок і є цілком улюбленими і люблячими дружинами, підтримуючи свого чоловіка, який прийшов додому з роботи. Але, на жаль, не усі жінки-домогосподарки живуть у щасливих сім’ях. Деяким і дістаються чоловіки-тирани, які постійно принижують і ображають дружин, користуючись своїм становищем. Тобто рухає ними жадання влади і повної переваги.

У чоловіка пройшла любов і прийшли приниження і образи

Часто чоловік починає нехтувати жінкою, ображати і принижувати її, коли в нього не залишилися з нею жодних почуттів. Як то кажуть: «Пройшла любов, пов’янули помідори». Так часто буває, коли причиною одруження є не любов і прихильність, а просто закоханість або, зовсім, дозвільна цікавість.

Виникає питання, а навіщо треба ображати і принижувати дружину? Не подобається вона більше тобі, але ж можна піти від неї. Тут грає роль нерішучість таких чоловіків. Звичайно, багато представників сильної половини знаходять у собі сили зізнатися, що стосунки себе зжили і покласти їм край. Звичайно, такий вчинок – це теж далеко не ідеал для зразка, але це чесніше, ніж постійно принижувати свою дружину і грубити їй.

Але багато чоловіків, розлюбивши дружину, не наважуються від неї піти, адже важко кинути свої звички, пов’язані з такою-сякою, але сім’єю. А багато хто просто боїться йти і залишитися самому, а на нові стосунки ще треба зважитися, і немає гарантії, що вони складуться вдало. Виходить, що піти від дружини чоловік боїться. Але і любити вже не любить. У результаті і сам мучиться і дружину свою зневажає. Тобто рухає такими чоловіками нерішучість і безвихідь.

Звичка принижувати і ображати – чоловічий комплекс, що йде з дитинства

Дуже багато наших комплексів, страхів і звичок йдуть з дитинства. Можна навіть сказати, що більшість з них. Так уже повелося. Не даремно кажуть: «Що посієш, то і збереш». Будь-який комплекс, будь-який страх, навіть маленький, «посіяний» у дитині батьками в дитинстві, загрожує перерости, з часом, у дуже погану рису вдачі. Звичайно, так відбувається не завжди, але дуже часто.

Якщо батько в сім’ї часто грубить матері і ображає її, то таким прикладом він виховує сина, який бачить таке ставлення до матері і вбирає його, як губка. Роль чоловіка у вихованні сина дуже велика. Іноді навіть простого прикладу вистачає, щоб хлопчик перейняв якусь рису вдачі батька і узяв її собі «на озброєння». А якщо такі приклади батько подає постійно, то не дивно, що хлопчик зростає таким же безцеремонним грубіяном. Тобто рухає ними звичка, їх комплекс, щеплений з дитинства.

Чоловік постійно принижує і ображає дружини через погане виховання

Таке, на жаль, теж часто буває. Виховання теж буває різним. Якщо батьки не присікали подібну поведінку в дитини з дитинства, то вона закріплюється і входить у звичку. Замість того, щоб прищепити дитині потрібні манери поведінки в суспільстві, батьки своєю бездіяльністю виростили всяку відсутність манер у дитині. Адже хорошій поведінці теж потрібно учити, самостійно дитина цьому не навчиться.

Чоловіки, виховані так само, ображають і принижують не лише дружину, але і дітей, інших родичів, знайомих і оточуючих. Ну, немає в них гальм, і діють вони так, як звикли. Можливо, самі вони навіть не вважають це образою. Адже це їх звичка, вони так діють на автоматі і починають не розуміти, якщо хтось їм робить зауваження. А потім ображають і його. На будь-яке зауваження, на будь-яку незгоду вони реагують образою. Можуть образити і принизити, якщо просто в поганому гуморі. Тобто рухає ними дратівливість.

Жінки можуть провокувати своє приниження і образу

А чи може жінка сама спровокувати своє приниження і образу? Давайте подумаємо. Вивести з себе можна навіть найбільш урівноваженого чоловіка і нарватися на неприємні слова від нього. А якщо наш чоловік зовсім не страждає зайвою урівноваженістю? Тоді роздратувати його ще простіше.

Так, чоловіки можуть перебільшувати і часто навіть занадто сильно. А чи можуть це робити жінки? Звичайно, можуть, чому ні? Не лише чоловіки можуть зводити оточення своїми словами і причіпками. Жінки теж можуть це робити і цілком успішно. У багатьох випадках дружини намагаються змусити чоловіків ревнувати. У відповідь вони можуть почути образи і грубість з боку чоловіка.

Звичайно, у відповідь на постійні образи і докори жінок чоловіки можуть реагувати по-різному. Найбільш флегматичні чоловіки просто не помічають їх, повністю ігнорують і цим ще більше злять жінок. Хтось побоюється дружин, сприймають їх висловлювання занадто близько і всіляко прагнуть догодити жінці. Найбільш рішучі і упевнені в собі чоловіки йдуть від таких дружин і не з’являються більше в їх житті. Але є такі, які не йдуть, а починають у відповідь ображати і принижувати жінок. І рухає ними почуття образи і досади.

Чоловік може ображати жінку, коли він п’яний

Неможливо створити щасливу сім’ю, якщо чоловік – алкоголік. Ви знаєте благополучних алкоголіків? Я – ні. І якщо проблема алкоголізму в сім’ї міцно укоренилася, то про сімейне щастя мріяти не доводиться, якщо цю проблему не викоренити.

Якщо вас ображає п’яний чоловік, то алкоголізм грає тут непряму роль. Є дуже цікаве прислів’я: «Що у тверезого на розумі, то в п’яного на язиці». Алкоголь тільки оголяє проблему, яка прихована усередині тверезої людини і примушує її висловлювати усе вголос.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує?

Що може робити жінка, яку постійно принижує і ображає чоловік?

Отже, якщо жінка визначилася, з якої причини їй грубить чоловік, то в неї може бути декілька варіантів поведінки і вибирати вона може будь-яку з них, залежно від причини, що спонукала чоловіка до приниження дружини. Що вона може зробити:

Жінка може далі продовжувати терпіти образи

Мовчати і мовчки терпіти, чекати, коли чоловік напоумиться. Як ви вважаєте, це хороший варіант? Навряд чи. Якщо жінка почала ставити питання, почала шукати шляхи виходу з цієї ситуації, то подібний спосіб – не варіант. Хоча є жінки, які живуть у такому становищі упродовж багатьох років.

Як правило, це жінки, які фінансово повністю залежні від чоловіка і без нього не матимуть коштів для існування. Раніше, ще сто років тому, таких сімей була більшість. Зараз «глобальна» емансипація жінок у сім’ях внесла свої корективи і багато, якщо не більшість жінок не мають гострої фінансової залежності від своїх чоловіків.

Якщо у вас чоловік – справжнісінький тиран і ви від нього повністю фінансово залежите, то кращим варіантом у такій ситуації може стати отримання незалежності, хоч би часткової. Якщо сформуєте своє власне, хоч би невелике джерело доходу, ви вже себе почуватимете набагато впевненіше. Для цього вам може знадобитися набути якісь знання. Наприклад, пройти курси кроєння і шитва. Якщо у вас є тяга до цієї справи, можете шити одяг на замовлення. Можете пройти курси рукоділля і робити вироби на продаж.

Загалом, варто зайнятися своїм вдосконаленням, самоосвітою і здобуттям знань. Необхідно пам’ятати, що знання – це можливість. Адже ми можемо рівно стільки, скільки знаємо. Здобуття нових знань, навичок і умінь зробить вас впевненіше в собі і підвищить самооцінку. І це обов’язково помітить ваш чоловік.

Як далі розвиватимуться події у вас у сім’ї – сказати складно. Чи змінить ваш чоловік ставлення до вас, або далі ображатиме і принижуватиме, незалежно від цього, додаткові знання і навички жінці не зашкодять. Здобувши їх, жінка може піти від чоловіка, якщо це буде дійсно необхідно і розлучення в сім’ї їй буде пережити простіше.

Щоб чоловік перестав ображати, можна спробувати поговорити з ним

Спробувати поговорити з чоловіком. Хороша розмова, без докорів і претензій, може позитивно позначитися на стосунках чоловіка і дружини в сім’ї. Звичайно, це не панацея. Але регулярне, щоденне доброзичливе спілкування подружжя один з одним – це один із секретів сімейного щастя, необхідно пам’ятати про це. Уміючи налагодити діалог з чоловіком – можна багато чого добитися.

Звичайно, у розмові важливий саме діалог. Чоловікові теж необхідно взяти участь у розмові. Налагодивши діалог, можна вже з’ясовувати, міркувати, робити висновки і приймати рішення. Якщо зумієте залучити чоловіка в діалог – це вже хороший знак. Якщо не зумієте, то замість діалогу вийде монолог і ефект від нього буде близький до нуля. І в цьому випадку краще залишити спроби налагодити діалог, або змінити свій підхід до формування діалогу з чоловіком.

У відповідь на образи чоловіка можна ображати його. Але чи потрібно це робити?

Ображати і принижувати у відповідь свого чоловіка. Як мовиться, клин клином вибивають. Звичайно, у цьому випадку виникає небезпека, що чоловік розсердиться остаточно і підніме руку на дружину. У результаті ситуація посилиться. Коли чоловік ображає дружину і принижує її постійно – це вже огидно і терпіти таке не слід. Але якщо чоловік б’є дружину, це в жодні рамки вже не лізе.

Відповідати образою на образу – ідея погана. Давайте подумаємо, хіба може призвести до хорошого фіналу така ситуація? Ні, не призведе. Звичайно, реагувати на приниження просто необхідно. Принижена людина почувається ніяково, у неї опускаються руки, почуття несправедливої образи не дає спокою. Але якщо ви постійно вступатимете в перестрілку з чоловіком, ці почуття тільки посиляться. Тому діяти в такий спосіб – не варіант.

Якщо змінити свій вигляд, можливо, образи чоловіка зникнуть

Жінка може спробувати змінити свій зовнішній вигляд. Причому, зміняти його радикально. Не просто сходити в перукарню і зробити манікюр, а поміняти гардероб, змінити макіяж. Хороший приклад для цього – героїня Аліси Фрейндліх у радянському кінофільмі «Службовий роман». Пам’ятаєте, як директор бюро статистики Калугіна Людмила Прокопіївна, наслідуючи поради своєї секретарки Вірочки, буквально преобразилася.

Одного прекрасного дня, замість «понури», як називали позаочі її співробітники, на роботу прийшла елегантна, ефектна, стильна цікава жінка і викликала фурор своєю появою. На певний час робота була паралізована. Співробітники були уражені змінами, що відбулися в ній. Якщо раніше її позаочі зневажливо обзивали, то після цих змін стали ставитися по-іншому.

Цей приклад дуже показовий. І показує він те, наскільки сильно впливає зовнішність людини на ставлення до неї. На цьому прикладі чітко видно, як привернути увагу чоловіків. Крім того, необхідно пам’ятати, що чоловік любить очима. І якщо жінка преобразиться, стане несхожою на себе колишню, то чоловік напевно це оцінить. Подібними преображеннями можна не лише припинити усі образи з боку чоловіка, але і повернути пристрасть у стосунки між подружжям.

Якщо чоловік ображає і принижує, можна подати на розлучення

Образи, приниження і постійна грубість з боку чоловіка в сім’ї нерідко стає причиною розлучення. Звичайно, розлучення в сім’ї – це крайній захід, коли жодних інших варіантів вже немає, і нічого не допомагає, особливо якщо подружжя виховує дітей. Все-таки роль батька у вихованні дитини є ключовою. Але тут є інший момент, який приклад для дитини може показати батько, що постійно принижує матір?

Але все-таки, буває, що уникнути розлучення в сім’ї не можна. Особливо в тих випадках, коли образи своєї дружини увійшла до патології в чоловіка. Наприклад, якщо такий негативний приклад сидить у ньому з дитинства, і дістався йому від батька, який теж колись принижував матір у нього на очах. Розлучення – це міра найефективніша, мабуть, але і найрадикальніша. Тому, застосовувати її слід у тому випадку, якщо ніщо інше не допомагає.

Постарайтеся зрозуміти, в який період чоловік став ображати і принижувати вас?

Хорошим способом присікти постійні образи і приниження з боку свого чоловіка буде розуміння того, в який період вони почалися. Адже не завжди чоловік ображав. Напевно, спочатку він робив компліменти, дарував подарунки, піклувався. Але в якийсь період життя усе почалося мінятися. Якщо зрозумієте, в який період усе змінилося, то зможете оцінити, які події відбувалися у вашому житті і житті вашого чоловіка. Можливо, що одна з цих подій і стала причиною його негативного ставлення до вас.

Якщо чоловік був грубий з вами спочатку, мало не з моменту вашого з ним знайомства, то тоді взагалі дивно, чому ви з ним разом. У такому разі стосунки краще закінчити, не давши їм початися.

Образи чоловіка не можна залишати без уваги.


Навіть одиничні образи.
У будь-якому випадку на них потрібно реагувати тим, або іншим чином, залежно від ситуації.
Якщо цього не робити, ситуація тільки посилюватиметься.

Костянтин Леонов