Як м’яко позбутися нав’язливих думок?

Коли зростає рівень тривоги, у багатьох із нас виникають нав’язливі думки 😨

Чим більше ми намагаємося опиратися, тим сильнішими вони стають 😞

Слід пам’ятати, що нав’язливою є думка, яка виникла автоматично і не мала б такої сили, якби людина не розцінювала її як небезпечну та не намагалася уникнути чи позбавитися. Коли ми прагнемо контролювати і фільтрувати свої думки, подавлювати негативні емоції, рівень напруження і тривоги зростає.

Пропонуємо п’ять ефективних прийомів як полегшити свій стан:

🔹 Сядьте зручно, закрийте очі й зробіть глибокий вдих-видих. Відчуйте, як розслабляється кожна клітина вашого тіла. Уявіть тривогу у вигляді густого туману. Настає світанок і сірий згусток думок розчиняється у яскравому сонячному промінні.

🔹 Дозвольте нав’язливим думкам та негативним емоціям збігати по ваших руках у вигляді потоку води. Струсіть останні краплі й вам стане легше.

🔹 Зберіть тривогу у велику хмару та відпустіть на небо. Нехай пливе, прискорена вітрами і буде так далеко, що не впливатиме на вас.

🔹 Уявіть, що розводите тривожні думки руками, ніби фіранки, щоб впустити до кімнати сонячне світло чи помилуватися веселкою після дощу.

🔹 Візуалізуйте думки та негативні емоції як фотографію. Якщо на ній є кольори, нехай вони поступово бліднуть, аж доки світлина не стане чорно-білою. Помістіть її у стародавню рамку. Це просто старе фото. Знайдіть зношений альбом, відкрийте його, покладіть світлину і закрийте. Поверніть альбом до шафи. Відтепер тривожні думки стали вашим минулим.

Яка практика вас зацікавила найбільше? Що хочете спробувати чи вже пробували?