«Жити своїм життям» – ЦЕ ВІРНІСТЬ ТЕПЕРІШНІЙ ХВИЛИНІ

«Жити своїм життям» - ЦЕ   ВІРНІСТЬ ТЕПЕРІШНІЙ   ХВИЛИНІВсі люди, головно юнаки, хочуть «жити своїм життям ». В основному, вони мають рацію, але в здійсненні їхнього бажання дуже часто вони себе обманюють. Деякі попадають в самообман: вони не живуть своїм життям, а вдоволяють вимоги своїх інстинктів або незліченні фантазії своїх бажань. Інші в розчаровані своїм минулим; а ще інші оздоблюють його найкращими прикметами. Деякі трясуться із страху перед майбутністю або приписують їй чародійну силу. Всі забувають жити теперішньою хвилиною, тією, що в їх руках.

Є тільки один спосіб, щоб не змарнувати свого життя: віддатись цілою своею особою теперішній хвилині, відповідаючи безмежній Любові, що, в глибинах єства, кличе кожного.
— Люди лише кілька місяців живуть повним життям: вони пустують на крайчиках існування, а коли мають вісімдесять літ, то в тремтячих долонях знаходять лиш декілька дрібних хвилин правдивого життя.

Чому ж ти не повинен жити вповні твоїм життям?
— Ти завжди думаєш, що правдиве життя — то життя зовнішнє: Треба приготувати «свою майбутність»: іспити, звання, родину; потім майбутність своїх дітей, їхнє звання, їх родину; а згодом і свою старість: пенсію, хату…
Завтра я зроблю… завтра буду мати… завтра я буду…
Чому ж чекати до завтра, щоб жити?
Колись «завтра » вже не прийде, і ти ніколи не будеш жити твоїм життям.
— Ти прив’язаний до твого минулого: воно здається тобі важливим, тому що ти ним жив; але воно минуло, і нині ти не маєш влади над ним.
Майбутність очаровує тебе, бо в уяві ти можеш творити його так, як тобі подобається; але воно ще не існує, і даремно ти тратиш час на це.
Теперішність є така маленька, так скороминаюча, що ти не даєш їй вартости; але вона одинока в твоїх руках; і ціле твоє життя — це, клаптик за клаптиком, хвилини теперішности.
— Ти думаєш, що щастя, любов, радість, Бог — в майбутньому. Це — марево: Ти забуваєш, — а це трагічне, — що Бог коло тебе, точно там, де ти є, в тій хвилині, в якій живеш, і що Він офірує тобі все із своїх рук.
Не будь вічним мандрівцем, що лишає самого Бога на краю своєї дороги, щоб бігти за його зображеннями.
— Людина, неспокійна, тягне за собою своє минуле і силкується вловити майбутність в тім же часі, що й теперішність.
Вона хоче жити більше хвилин в тій самій хвилині. Та це — жалюгідне шарлатанство: таким чином вона тратить і нищить всі хвилини біжачи за кожною.
Якщо ти хочеш мати справжні результати в твоїм житті, склади минуле в Божі руки, залиши Йому і майбутність, а живи вповні, одною по одній, хвилинами теперішности.
— Не перетинай ані одної петлі у твоїм светрі, бо з нею всі інші пов’язані: перетнеш одну — починається серія… їх цілість необхідна для цілого светра.
Не занедбуй та не нехтуй ані одної хвилини: всі вони безмежно цінні у плетінні полотна твого життя.
— Теперішня хвилина — легка, не розчавить тебе;
— вона вузька, не лишає місця для неспокою;
— вона переходить швидко і не втомляє тебе;
— вона має « людські розміри »: ти можеш напрямляти і нести її;
— вона єдино жива, вона кормить тебе; її глибина — безмежна, бо вона пересякнена Любов’ю.

Не приймати минулого, не роздумувати над майбутністю із страху — це боягузтво й нікчемність.
Не жалувати за минулим, не боятись майбутнього, тому що дається їх в руки Божі та уповається на Бога — це любов.
— Бог чекає на тебе в теперішній хвилині. Якщо ти увійдеш у неї так, як електричний дріт у притичку, тоді світло й сила перейдуть. Але у тій великій залі, де ти живеш, є тільки одна притичка, маленька, маленька…
— Теперішня хвилина — це точка включення Бога в твоє життя, а через тебе у життя світу. Але Бог не включається без твоєї добровільної згоди.
— Казати « так » Божому запрошенню, « благовіщенню » кожної хвилини, — це, для тебе, бути вповні присутнім твоєму життю, використати його найкраще, дійти до найвищих результатів, для тебе й для інших.
— Якщо ти кажеш « так » теперішній хвилині, ти уможливлюєш таїнственне народження Бога-Сина в тобі.
— Якщо ти кажеш « так » теперішній хвилині, ти вможливлюєш удосконалення світу в Христі й через Нього.
— Якщо ти кажеш «так» теперішньому зусиллю, ти вможливлюєш удосконалення відкуплення в Христі і через Нього.

— Найбільше і найкорисніше твоє добровільне « зобов’язання » — це « зобов’язання до теперішньої хвилини »: воно примушує тебе залишити цілковито минуле й майбутнє в руках Божих та віддатись цілковито на його службу. Якщо ти будеш вірний такому зобов’язанню, мситимеш повнотою твоїм життям і запевниш йому безмежні досягнення.

Мішель Куаст
Шлях до успіху.
Видавництво оо.василіян
Рим, Італія, 1974 р.