Рішення, про які ви обов’язково будете шкодувати в старості

Рішення, про які ви обов'язково будете шкодувати в старості

Ми кожен день приймаємо рішення і робимо вибір. Але мало хто прораховує, як рішення вплинуть на наше майбутнє життя.
Про що ми можемо пошкодувати?
Кожен день ми з вами приймаємо близько десятка різних рішень і мало хто може простежити їх вплив на майбутнє життя. Приймаючи рішення добровільно або вимушено, всі ми чимось керуємося.
Хтось своїм досвідом, знаннями, порадами, інтуїцією або просто від того, що по-іншому не можна. І завжди ми думаємо, що чинимо правильно, виходячи з наших думок, логіки, міркувань …
Одні рішення приносять нам успіх і полегшення, радість і перспективу, інші – рятують життя, допомагають розвиватися і творити.
Але є рішення, від яких ми не можемо заснути, втрачаємо апетит, рівновагу і спокій. Ми не можемо спокійно жити. Адже те, невірно прийняте рішення, як виявилося, через роки пригнічує, викликає тільки відчуття провини і образи, злості на себе, рідних, близьких, колег і т. д.

Ми, звичайно, не раз будемо старатися переконати себе, що це не страшно, що по-іншому тоді неможливо було  вчинити. Але від цього наше співчуття опуститися тільки глибше всередину, а його осад буде отруювати нам решту життя.
А потім, в старості, лежачи в своєму ліжку, ми буде ще не раз шкодувати, що вчинили колись неправильно. І найголовніше, нічого не спробували змінити. Частково тому, що були молоді, дурні, думали, що у нас буде безліч моментів, а нові рішення покриють всі помилки.
Але як би ми не старалися, від усіх помилок не вберегтися. І якщо вже ви і допустили у своєму житті якісь помилки, не забувайте, що їх завжди можна постаратися виправити. Головне – не втрачати часу і не відкладати в довгий ящик.
Переступите через себе, через свою гордість і егоїзм, через страх і постарайтеся змінити те, що не дає вам спати ночами. Спокій і міцний сон вам гарантований.
Ну а щоб мотивувати себе – рекомендую прочитати список стандартних помилок, які в 99% випадках здійснюють всі люди і мало хто помічає, як це виснажує нас і наше життя.

Отже, вчинки, про які ви обов’язково будете шкодувати в старості!

1. Ви будете шкодувати про те, що занадто багато часу провели перед телевізором, переглядаючи нескінченні серіали, передачі, реаліті-шоу.

2. Ви будете шкодувати про те, що зробили головним пріоритетом життя у віртуальному світі соц. Мереж, з головою занурившись у гру хибних уявлень про себе, своїх знайомих.

3. Ви будете шкодувати про те, що не вели здоровий спосіб життя, дозволяючи своїм звичкам взяти контроль над вами.

4. Ви будете шкодувати про те, що мало споглядали і насолоджувалися реальної красою цього світу, проживаючи своє життя в поспіху і метушні.

5. Ви будете шкодувати про те, що мало вірили і не прагнули до пізнання чогось великого.

6. Ви будете шкодувати про те, що рідко зустрічали схід сонця і проводжали його закат, виправдовуючись всякими важливими справами і турботами.

7. Ви будете шкодувати про те, що були занадто скуті, налякані, серйозні і відповідали загальноприйнятим нормам “правильного”​​, “гідного” ​​”успішного” ​​поведінки в суспільстві.

8. Ви будете шкодувати про те, що занадто швидко подорослішали і забороняли собі іноді побути дитиною, хай навіть в 40 років.

9. Ви будете шкодувати про те, що мало і погано дружили, що не цінували своїх друзів і мало проводили разом час.

10. Ви будете шкодувати про те, що були занадто образливими, злопам’ятними, злими і підозрілими.

11. Ви будете шкодувати про те, що мало спілкувалися зі своєю родиною, дітьми, родичами, багато сварилися і злилися на них. Рідко говорили їм слова любові і те, які вони вам дорогі.

12. Ви будете шкодувати про те, що мало сміялися, раділи, веселилися.

13. Ви будете шкодувати про те, що занадто болісно сприймали вчинки і слова інших людей.

14. Ви будете шкодувати про те, що не розвивали свій талант і забули про дитячі мрії та захоплення.

15. Ви будете шкодувати про те, що мало подорожували і пізнавали цей світ.

16. Ви будете шкодувати про те, що занадто багато боялися.

17. Ви будете шкодувати про те, що сумнівалися і недооцінювали себе, не наважувалися на багато що.

18. Ви будете шкодувати про те, що не вчинили божевільний вчинок, не кинули виклик обставинам, світу. Не боролися і опустили руки. Дозволили собі піти і промовчати.

19. Ви будете шкодувати про те, що були одержимі матеріальними речами. Що витратили багато сил, здоров’я і сенс свого життя на придбання модних гаджетів і брендів.

20. Ви будете шкодувати про те, що не сказали головного.

І, на закінчення, прочитайте дві мудрі цитати на цю тему від великих людей свого часу

Танцюй так, як ніби на тебе ніхто не дивиться.
Співай, наче тебе ніхто не чує.
Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, як ніби земля – це рай.

Марк Твен

Озираючись на пережите, я згадую розповідь про одного старого, який на смертному ложі повідав, що його життя було сповнене неприємностей, більшість з яких так і не сталося.

Уїнстон Черчілль

переклад Мирон Шкробут

джерело: http://top.thepo.st/