Чи гріх жити разом до шлюбу, дотримуючись цнотливості?

ПИТАННЯ: Чи потрібно вважати гріхом спільне проживання до шлюбу, якщо ми дотримуємося цнотливості?

ВІДПОВІДЬ: Варто зауважити, що спільне проживання до шлюбу, навіть якщо молоді люди мають намір жити цнотливо, все ж піддає їх певному ризику, спокусі. Спільне проживання в цьому випадку – це те, що можна назвати «нагодою до гріха». «Хто любить небезпеку, той впаде в неї», – каже Святе Письмо (Сир. 3, 25). За законом природи, якщо наблизити солому до вогню, вона спалахне.

До того ж, співжиття, навіть в цнотливості, є спокусою для ближнього. Адже у молодої пари не написано на чолі, що вони живуть в чистоті. Спокуса зростає, якщо ближні бачать, що пара ходить до Святого Причастя.

Хтось може заперечити: існують обставини, коли дві молоді особи змушені мешкати разом. Наприклад, якщо обоє навчаються або працюють у чужому місті, де винаймають дві квартири. У таких випадках, але суто з людського погляду, є спокуса «об’єднатися» заради економії.

Але чистота любові, яка є твердою основою для майбутнього нерозривного шлюбу, цінніша за будь-які фінансові витрати. І так само, як життя в благодаті Бога, варте будь-яких фінансових жертв.

За матеріалами: Радіо Ватикана
catholicnews.org.ua