,,Жаба в окропі” або замкнуте коло ( про жінок і для чоловіків)

,,Жаба в окропі” або замкнуте коло ( про жінок і для чоловіків)
Ніколи не мріяла бути психологом чи психотерапевтом. Життя склалось так, що моє покликання несподівано мене знайшло. В двох міжнародних фондах я багато років працювала консультантом по роботі з вагітними жінками та їх сім’ями. Більшість з них належали до малозабезпечених сімей. Завжди захоплювалась тими жінками, які в найскрутніших обставинах життя знаходили в собі сили народжувати та виховувати дітей. Зазвичай їх чоловіки дружили з ,,зеленим змієм”, у багатьох така дружба з роками переросла в справжню пристрасть. Залежність від алкоголю зруйнувала не одну сім’ю. Такі чоловіки, звісно, розкаювались на словах, а на ділі продовжували пити, або ж в них з’являлась нова пристрасть. Бо зазвичай на зміну однієї залежності приходить інша. Набравши кредитів і придбавши комп’ютери, ця , так би мовити, ,,сильна” половина людства завзято взялась освоювати інтернетні сторінки. Часу на сім’ю знову не залишалось. То нехай жінка там товчеться з тими дітлахами і вічними їх проблемами. Прийшов такий чоловік з роботи, повечеряв, звісно, включив комп’ютер і пропав там надовго. Хтось в ,,танчики”, ,,хтось в тисячку”, хтось на порносайт – простір же бездонний, а фантазія бідненька. А там і вечір прийшов –можна йти спатоньки.
Жінка в такій сім’ї не відчуває, що її люблять, і на підсвідомому рівні починає уникати своїх жіночих обов’язків. І борщ в неї вже не такий смачний, і буркотливою вона стає, вічно незадоволеною.
-Давай подивимось якийсь фільм цікавий нам обидвом! Так втомилась, на двох же ж роботах працюю! Хочеться поговорити з тобою, а ти весь вечір в компьютері сидиш. Або музику якусь гарну знайди…- просить вона чоловіка, сподіваючись хоч якось повернути його до реального життя. – Музику можу, – не відриваючи очей від екрану, скептично посміхається чоловік. – А ось, для тебе якраз музичка ,,Жабелина”! – і вмикає на весь голос ,,Пікардійську терцію”, втішаючись від свого жарту. І такі ,,шляхетні” подружні стосунки можуть тривати не один рік.
Жінка дихає цим токсичним повітрям, цією атмосферою нелюбові і злісного покидання багато років. Не відреаговує своїх негативних емоцій – спочатку заради дітей, а згодом, вже за звичкою, заради спокою. Вона начеб-то й уваги вже не звертає на нахабність чоловіка, яка зростає з кожним днем. Вже й діти їй про це кажуть, і друзі помічають якусь нездорову рабську покору: – Він так змінився! Набурмосений такий, з-під лоба дивиться чогось…А чого це він гримає на тебе постійно? Ви що посварились? – Та ні, це в нього компанія нова на роботі з’явилась, вони там цілими днями серіали дивляться. А недавно з почуттям гордості хвалився , що його там вважають веселуном і оптимістом, який не бере дурного до голови. Подарунків такі чоловіки дружинам ніколи не роблять, ну хіба-що на 8 Березня – три тюльпани або підсніжники. Бо ж грошей в них ніколи не має. Всі віддає дружині. А всі, це як правило, мінімальна зарплата. ,,Я чесний, я не краду, як ті сусіди, що на машинах їздять!” – б’є себе в груди такий роботяга, коли жінка просить знайти якусь додаткову роботу, бо ж не переробляється, живіт он нівроку виріс. А зранку він невдоволено запитає: ,,А чому сьогодні немає ковбаси? Що я маю взяти на обід?”… Коли щось погане насувається дуже повільно, ми часто цього не помічаємо. Особливо це стосується жінок. Бо ж природа сама подбала про це, щоб ми були витривалими. Виносити, народити, виплекати дитину не так просто як здається деяким чоловікам. Варто пам’ятати про так званий синдром ,,жаби в окропі”. Жінкам раджу добре поміркувати над цим, про що ви зараз дізнаєтесь. Усвідомлення того, що відбувається в нашому житті є дуже важливим .
Деколи допомогти у цьому може психотерапевт. Без такого усвідомлення можна потрапити у велику халепу. Як тільки наступить цей час ІКС ваших внутрішніх змін, з’явиться багато змін на краще у вашому щоденному житті. Чоловіки відразу відчують, що жінка змінилась. Їм не залишиться іншого виходу як мінятись біля такої жінки, принаймні добирати кращий репертуар пісень для своїх дружин.:) Або робити якийсь інший вибір, бо так як було перше – вже не буде.

Отже, уявіть собі жабку. Якщо її покласти в каструлю з водою і нагрівати поступово, вона буде поступово підвищувати температуру свого тіла. Коли вода почне закипати, жаба не зможе контролювати температуру тіла і намагатиметься вистрибнути. На жаль, це їй не вдасться: жаба вже витратила ВСІ свої сили і їй не вистачає фінального імпульсу, щоби вистрибнути з каструлі. Жаба помирає в окропі, не зробивши нічого, щоб врятуватись і залишитись живою. Байка Олів’є Клєрка про ,,жабу в окропі” базується на реальному фізичному експерименті: ,,Якщо швидкість нагріву температури води не перевищує 0,02 градуси за Цельсієм на хвилину, жаба продовжує сидіти в каструлі і помирає в кінці варки. При більшій швидкості нагріву вона вистрибує і залишається живою”.
Те, що жінка здатна відстоювати свої права, може не сподобатись тим, хто її оточує, адже вони звикли до того, що все віддається абсолютно безкорисливо і без будь-яких дорікань. Пам’ятайте, що іноді пора сказати досить, аби зберегти свою емоційну рівновагу, навчитись цінувати свої інтереси і почуття власної гідності. Звичайно, це вже буде інша реальність. Зробіть крок – і двері до нового життя відкриються для вас. Усвідомлюючи те, що з вами відбувається ,,тут і зараз”, ви зможете зробити цей світ кращим.

Алла Тимчак