Справитися з травмою війни…

Справитися з травмою війни…
Війна на сході України стала викликом для всього українського народу. Подолати військову агресію, підтримати армію, допомогти пораненим, дати притулок біженцям, сприяти віднові життя у повернутих містах і селах – стало тим завданням, яке об’єднало українців з усіх куточків нашої країни та й з-поза неї. Втім поруч з цими завданнями ми стаємо усе більше свідомі щодо тих психологічних ран, яких завдає війна і необхідності справитися з ними. Як допомогти дітям-біженцям, яким досі чуються канонади гармат і сняться страшні сни; якої допомоги потребує солдат з посттравматичним стресовим розладом; як підтримати сім’ю, що втратила на війні свого сина/чоловіка/батька; як помогти психологічно адаптуватися до нових реалій життя солдату, що втратив зір чи кінцівку; як подолати «зазомбованість» і ненависть, породжені пропагандою у частини українців? – ось лише невеликий перелік питань, на які ми зараз усі шукаємо відповіді. З цими запитаннями родичі, друзі, лікарі, медсестри, журналісти, самі потерпілі часто звертаються до психологів.

Програма семінару передбачає стисле висвітлення основних компонентів (A-B-C) наступних тем та опрацювання базових практичних навичок допомоги :
 Гостра реакція на травматичну подію. Принципи першої психологічної допомоги.
 Основи психотравматології. Травма та її наслідки. Посттравматичний стресовий розлад. Принципи обстеження та діагностики. Супутні розлади та проблеми. Огляд сучасних протоколів лікування ПТСР. Огляд травмофокусованої когнітивно-поведінкової терапії (ТФ-КПТ) та методу десенсибілізаціїта репроцесуалізації травми з допомогою руху очей (EMDR).
 Базові навички допомоги при ПТСР: психоедукація, стабілізація; техніки емоційної регуляції та коупінгу з симптомами ПТСР; імагінативні/наративні техніки опрацювання травматичної пам’яті.
 Особливості роботи з військовими та залучення їх до одержання психологічної допомоги.
 Базові навички допомоги дітям з ПТСР: набір технік коупінгу для дітей, залучення рідних.
 Пережиття втрати. Базові принципи підтримки особи, що переживає втрату. Ускладнена реакція втрати, особливості допомоги.
 Психологічна адаптація до наслідків поранень (втрата кінцівки, зору і т.п.). Принципи психологічної підтримки. Розлади адаптації, особливості допомоги.
 Принципи організації послуг потерпілим. Рівні допомоги. Принципи роботи спеціалізованих програм допомоги. Робота в команді. Принципи психогігієни і захисту від вигорання.
 Принципи проведення просвітницької роботи. Мистецтво проведення презентацій.

АУДІОЗАПИС СЕМІНАРУ А-В-С ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТЕРАПІЛИМ В ЧАСІ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЇХ РІДНИМ Справитися з травмою війни…

СЛАЙДИ СЕМІНАРУ РОМАНЧУКА О. “А-В-С ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТЕРПІЛИМ В ЧАСІ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЇХ РІДНИМ Справитися з травмою війни…

1-1
Інституту психічного здоров’я УКУ, Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та Української асоціації фахівців з подолання психотравмуючих подій, ставить собі за ціль підготувати психологів-фахівців до виконання просвітницької функції у суспільстві, з очікуванням, що ці фахівці в ролі волонтерів сприятимуть поширенню відповідних знань та навичок у себе в регіонах.

Читайте також

Емоції - приборкати чи проявити


Що таке емоції і чому вони виникають? Ми звикли ділити емоції на хороші і погані. Це дійсно так? Чи є певні емоції гріхом наприклад гнів/сум/страх? Як правильно виражати емоції? Як бути з соромом і провиною? Що стається якщо людина постійно стримує емоції? Якщо мій співрозмовник не готовий до виразу моїх […]

НЕ ТРИМАЙ У СОБІ: чому злитися потрібно - і як це робити правильно


Гнівайтеся, та не грішіте! Еф.4:26 ЗЛІСТЬ – дуже давня емоція. Будь-які тварини періодично відчувають незадоволення, якщо не задоволені їх базові потреби або їм загрожує щось ззовні. Для людини злість — одне з базових переживань. Вважають, що їх всього чотири: страх, сум, лють і радість. Останнім часом до цього списку додають […]