Під опікою Святого ЙОСИФА

8 – 10 листопада 2013р.
В приміщенні Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Митрополита Йосифа В. Рутського відбулися реколекції для чоловіків на тему “Етапи духовної зрілості”.
Приїхало близько п’ятидесяти чоловіків зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Вінниці, Хусту, Щоб приіхати на ці реколекції, багатьом чоловікам довелося зробити досить важкий вибір – покинути свої справи, сім’ї та присвятити свій час на духовні вправи. Певно знаки часу вимагали цих реколекцій.

Переважна більшість чоловіків сподівалась від реколекцій знайти відповіді на питання ролі чоловіка в сім’ї, роботі та суспільстві.
У п’ятницю, в перший же день, після вечірньої, яку чудово співали брати-василіяни, вечері та знайомства, духовний провідник о.Олег Сартаков розповів детально про тему цих реколекцій, про етапи духовної зрілості чоловіка.

Наступного дня після утрені і Літургії були цікаві лекції отця Олега про “духовну драбину святого апостола Петра”(2Пет.1:5-7), і про різновиди спокус згідно Річарда від св. Віктора.

На зустрічах у групах чоловіки обговорювали уривок з проповіді Папи Францика про святого Йосифа, адже хоча в Святому Письмі про нього мало сказано, майже нічого. Однак саме він є образом справжнього чоловіка, батька, слуги Божого. Чоловіки ділилися і своїм досвідом.

Багатьох дуже вразила Адорація Найсвятіших Тайн та заступницька молитва, де чоловіки 33 рази читали Отче Наш – каплиця просто дзвеніла.

Потім, пізно ввечері, всі дивилися фільм “Мужні”, який заставив багатьох чоловіків по-іншому подивитися на себе, як чоловіка і батька. Вечірня дискусія тривала далеко запівніч, коли всі розійшлися по кімнатах лягати спати.

У неділю після Літургії була ще одна наука отця Олега про те, як чоловіки повинні реалізовувати своє покликання в житті парафії. А на звершення була година свідчень, де ми підсумували напрацьоване та ділились пережитим.

Наповненні новими думками та завданнями ми роз’їхались до своїх домівок і родин.

І ще одна дуже цікава деталь, яку ми помітили вже після реколекцій :
ми перебували в монастирі Святого Йосифа,
молилися в каплиці Святого Йосифа,
на зустрічах в групі говорили про Святого Йосифа,
і на завершення говорили про Братство Святого Йосифа.
Що ж, може чоловікам потрібно об’єднатися під опікою Святого Йосифа ?

Мирон Шкробут