Як убезпечити себе від шахраїв?

За минулий рік почастішали випадки платіжного та банкоматного шахрайства. Розглянемо найпоширеніші схеми, якими користуються крадії:

♦️ Телефонне шахрайство. Зловмисники користуються довірливістю користувачів, хвилюванням за життя та здоров’я близьких і швидко, щоб не дати людині оговтатися, застосовують психологічний тиск.

♦️ Випитування персональних даних, ключів та паролів від інтернет-банкінгу під виглядом онлайн-бронювання житла, продажу товарів, туристичних послуг, квитків на концерт чи спортивний захід.

♦️ Підміна реквізитів. На пошту надсилаються документи для оплати вашого замовлення з реквізитами шахраїв.

♦️ Обіцянки працевлаштування та швидкого заробітку в інтернеті, які є нічим іншим, як виманюванням грошей або реквізитів банківської картки й паспортних даних.

♦️ Веб-сайти, замасковані під фінансові сервіси, торгівельні майданчики та офіційні сайти українських банків.

♦️ Заміна сім-карти без вашого відома з метою оформлення кредиту, заволодіння персональними даними та доступу до банківських рахунків. Часом, щоб отримати доступ до сповіщення від банків, крадії просять користувача набрати на телефоні певну комбінацію символів, яка є згодою на переадресацію сім-картки.

♦️ Афери з голосовим меню. Зловмисники представляються представниками банку та рекомендують ввімкнути інтерактивне голосове меню та продиктувати після звукового сигналу код, який надійшов вам у повідомленні. Також шахраї можуть запропонувати встановити у телефон програму віддаленого доступу – «антивірусне забезпечення». Так крадії отримують доступ до вашого пристрою.

♦️ Повідомлення про заблокований рахунок чи атаку зловмисників із пропозицією переказати кошти на «безпечний» рахунок.

♦️ Шахрайські онлайн-обмінники.

♦️ Повідомлення від привабливого чоловіка чи симпатичної дівчини з пропозицією зустрітися. Злочинці просять оплатити вечерю у ресторані чи квиток до кінотеатру через посилання на шахрайський сайт. Зазвичай, жертвами стають користувачі соцмереж та сайтів знайомств.

Пам’ятайте, що лише фінансова грамотність та особиста пильність допоможуть врятувати ваші кошти від шахраїв!

🔻 Чи був у вас негативний досвід з шахраями? 😒 Як ви вирішували ситуацію?