Як не сваритися з чоловіком?

Мовчання – золото. Іноді краще промовчати і не сваритися з чоловіком

Напевно, багато хто знає притчу про чарівну воду, яку дав один мудрець подружжю, яке постійно сварилося між собою. Жінка з цієї сім’ї прийшла до цього мудреця з проханням примирити її з чоловіком, щоб вони перестали сваритися. Мудрець дав їй води і сказав, що вона чарівна. Кожного разу, під час сімейної сварки жінка повинна була набирати воду в рот і тримати її, нічого не відповідаючи чоловікові.

Незабаром після цього сварки в сім’ї припинилися. Дружина, набравши води в рот, не могла відповісти чоловікові. А чоловік, бачачи, що його дружина не сперечається і не відповідає, теж переставав сваритися. Коли ж вода закінчилася, жінка знову прийшла до мудреця за чарівною водою. Але пояснив їй мудрець, що вода ця проста і немає в ній чаклунства. І розповів він їй, що мовчання – золото і воно врятувало їх сім’ю від сварок.

Чи завжди можливо промовчати? Навряд чи. У деяких випадках мовчання – не союзник. Наприклад, якщо чоловік постійно ображає і принижує дружину або гірше за те, якщо чоловік б’є дружину, то мовчання лише посилить ситуації. Але такі крайнощі, на щастя, відбуваються далеко не в усіх сім’ях. Більшість сварок відбуваються саме через дурниці і сама причина такої сварки не заслуговує бодай на якусь увагу. І мовчання – один з кращих способів їх не починати.

Якщо ви сваритеся з чоловіком – значить, ви обоє неправі

У поганих сім’я – дружина і чоловік завжди праві. У щасливих сім’ях – завжди обоє винні. У приклад наведу ще одну притчу, яка, напевно, відома багатьом.

В одній сім’ї постійно відбувалися сварки. Чоловік і дружина сварилися постійно. А в іншій сім’ї, що живе по сусідству, у сім’ї завжди панував мир і спокій. Чоловік у першій сім’ї, запитав у дружини, чому ми сваримося, а вони ні? Тоді підказала йому дружина, що потрібно сходити і підглянути, як вони уникають конфліктів у сім’ї.

Сховався чоловік, за її порадою, поблизу того будинку і став видивлятися і вислуховувати. І побачив він, як чоловік у тій сім’ї поспішав і зачепив вазу, через що вона впала і розбилася. На цей звук прибігла його дружина і побачила, що чоловік розбив її улюблену вазу і зараз збирає осколки.

І каже їй чоловік: «Пробач мені, я не помітив вазу і штовхнув її. Тому вона впала і розбилася. Це я винен». Але відповідає йому дружина: «Ні, мій коханий. Це я поставила її невдало, де її не видно. Через це ти її не помітив. Це я винна». Потім зібрали вони осколки, поцілувалися і розійшлися у своїх справах.

Побачив цю сцену чоловік, який сварився з дружиною і прийшов додому. І запитала в нього дружина: «Ну що, у чому секрет їх сімейного щастя?» Відповів їй чоловік: «У них у сім’ї обидва завжди винні. А ми з тобою завжди обоє праві». Виходить, що не той виграє суперечку, хто прав завжди, а той, хто вчасно провину свою визнає. Ось тому, у другій сім’ї обидва з подружжя завжди виявлялися переможцями, що узяли верх над своїми сварками.

Не хочете сваритися з чоловіком? Тоді не заганяйте один одного у свої рамки

Біда багатьох людей у тому, що вони намагаються загнати один одного в штучні рамки, зведені ними самими. Особливо сильно позначається ця проблема в перші роки шлюбу. Подружжя намагається командувати один одним, виправляти риси, які здаються неприпустимими в других половинках.

Але людина вступає в союз з нами не для того, щоб перебувати в межах наших рамок, які ми створили для неї. Вона має такі ж права, як і ми самі. Тому, якщо ви ставите якісь обмеження перед чоловіком, то і він робитиме те ж саме. Звичайно, у багатьох речах мають бути правила. Це стосується і виховання дітей у сім’ї і виконання обов’язків чоловіком і дружиною, і деяких інших моментів.

Але проблема в тому, що люди часто намагаються обмежити своїх других половинок, узявши повністю їх під контроль або змусити діяти саме так, як вони вважають за потрібне. І дуже часто ці вимоги є необґрунтованими. Крім того, люди самі часто не відповідають тим вимогам, які вони висувають для інших.

Дуже часто ми чіпляємося один до одного через дрібниці. І через дрібниці нерідко розгораються найсильніші скандали. Такими дрібницями можуть стати, наприклад, неправильна постановка взуття в передпокої. Дружині потрібно, щоб воно стояла п’ятками до стіни, а чоловік ставить передами до стіни. Чи постановка чашок у кухонній шафі. Дружині треба, щоб вони стояли на верхній полиці, а чоловік ставить на нижню.

Чи, наприклад, чоловік любить ходити в басейн двічі на тиждень. А жінка виступає різко проти цього і вимагає від нього припинення таких походів. Якщо розміркувати, що поганого в поході в басейн двічі на тиждень? Мінусів складно в цьому знайти, а от плюсів маса. Жінка і сама могла б скласти компанію чоловікові. Але, замість цього, вона намагається усіма силами заборонити йому займатися плаванням.

Такі ситуації не рідкісні. У кожній сім’ї, так або інакше, один з подружжя намагається або намагався необґрунтовано загнати своїх других половинок у певні рамки. Причому, абсолютно непотрібні рамки. Але, в одних сім’ях подружжя розуміє необґрунтованість і небезпеку таких рамок і перестає заганяти в них один одного, а в інших сім’ях такі спроби не припиняються і стають причинами розлучень у сім’ях.

Розпадаються, звичайно, не усі сім’ї. Є і безхарактерні чоловіки, що виконують усі вимоги дружини. І забиті дружини, які погоджуються з усім, що скаже чоловік. Зазвичай же неможливо повністю загнати людину під свої рамки. Мало хто здатен відмовитися від свого «Я» заради наших амбіцій. Але, навіть якщо вам і вдасться знайти такого, подумайте, а чи потрібен вам безхарактерний чоловік?

Автор: Валентина Стригун