Конкретні практики віддавання шани Марії.

Конкретні практики віддавання шани Марії.

Святий Альфонс Лігуорі. Настанови для праведного життя.

По -перше, щоранку і щовечора, коли пробудишся й перед тим, як підеш спати, змов 3 рази Богородице Діво, а потім додай таку коротеньку молитву:”О Маріє, через Твоє чисте і Непорочне Зачаття, очисти моє тіло й освяти мою душу!” Отож таким способом сховайся у фалдах Її плаща, щоби оберегла тебе того дня чи тієї ночі від поповнення гріхів. І щоразу, коли почуєш бій годинника, відмов Богородице Діво. Так само поступай, коли входитимеш у помешкання чи виходитимеш з нього, або коли проходитимеш повз якийсь образ Святої Діви. Так потрібно чинити також напочатку й наприкінці будь якої справи, духовної чи земної, наприклад, науки, праці, їди, спання.

По-друге, відмовляй вервицю, щодня розважаючи принаймі 5 таїнств.

По-третє, помолися до Пресвятої Трійці, відмовивши тричі Отче наш і Богородице Діво, дякуючи таким чином Богові за різні ласки, уділені Марії. Сама Діва Марія об’явила одній особі, що є надзвичайно вдячною за такий вияв побожності.

По-четверте, старайся запровадити щосуботи піст на хлібі й воді на честь Марії або принаймі напередодні Її найбільших свят. Можеш принаймі, якщо ти не в змозі строго постити, або дотримуватися звичайного посту, або обмежитися одноразовим прийняттям їжі, або утримуватися від їжі, яка тобі особливо смакує. Іншими словами, постарайся в суботу і напередодні Марійських свят вчинити якусь жертву для почитання тієї Цариці, яка – як говорить св. Андрій Критський – зазвичай відповідає великими ласками на таке маленьке умертвлення.

По-п’яте, щодня старайся навідати свою Опікунку в якомусь Її образі, прохаючи Її тоді про святу витривалість і любов до Ісуса Христа.

По-шосте, щодня знаходь час на те, аби прочитати якийсь, навіть невеличкий, фрагмент з книжки, присвяченої Марії, або якусь молитву зі збірника молитов до Матері Божої.

По-сьоме, старайся відмовляти дев’ятницю до Матері Божої перед кожним Її великим святом. Попроси свого сповідника, щоби призначив тобі таку форму умертвлення, яку б ти міг застосовувати під час відмовляння дев’ятниці, і молися до Неї про ту особливу ласку, яку в цей час найбільше потребуєш.

По-восьме, часто протягом дня поручай себе Матері Божій, особливо в хвилини спокус, часто промовляючи і повторюючи з ніжністю: “Маріє, допоможи мені, Матусю моя, допоможи мені”. А якщо віддаєш Марії особливу шану, старайся цю пошану до Матері Божої передати всім, кому можеш: родичам, приятелям, підлеглим.

Святий Альфонс Лігуорі. Настанови для праведного життя.