В перукарні (Притча)

В перукарні (Притча)
Один чоловік прийшов до перукарні, щоб його, як звичайно, підстригли і поголили. Він розговорився з перукарем, який його обслуговував. Говорили про різне.Іі раптом, розмова зайшла про Бога.

Перукар сказав:

– Що б ви мені не говорили, а я не вірю, що Бог є.

– Чому? – запитав клієнт.

– Ну адже це ж і так ясно. Достатньо вийти на вулицю, щоб переконатися, що Бога немає. От скажіть, якщо Бог існує, звідки стільки хворих людей? Звідки безпритульні діти? Якщо б він дійсно існував, не було б ні страждань, ні болю. Важко уявити собі люблячого Бога, який допускає все це.

Клієнт на мить задумався, але вирішив промовчати, щоб не вступати в суперечку. Коли перукар закінчив свою роботу, клієнт пішов. Вийшовши з перукарні, він побачив на вулиці зарослу і неголену людину (здавалося, що той не стригся цілу вічність, настільки неохайно він виглядав). Тоді клієнт повернувся в перукарню і сказав перукареві:

– Знаєте, що я вам скажу? Перукарів не існує.

– Як це так? – здивувався перукар. – А як же я? Я ж перукар.

– Ні! – вигукнув клієнт. – Їх не існує, інакше не було б зарослих і неголених людей, як он той чоловік, який йде по вулиці.

– Ну, мила людино, справа ж не в перукарях. Просто люди самі до мене не приходять.

У тому то й річ! – Підтвердив клієнт. – І я про те ж: Бог є. Просто люди не шукають його й не приходять до нього. Ось чому в світі так багато болю і страждань.