Сіячі

СіячіНайняв Господар сіячів, щоб засіяти поле. Дав їм добре зерно, вивів на ниву і сказав : «Працюйте, сійте і нагорода ваша буде велика».
Почали сіячі сіяти, та невдовзі один каже до другого: «Чого це зерно, яке ти сієш, падає на землю, яку засіваю я. Сій лише на своїй ділянці, а на мою не кидай.
«Де хочу – там сію,- відповів другий, – а ти взагалі неправильно сієш – треба зерно кидати справа-наліво, а не зліва-направо».
«Що ви взагалі розумієте в сівбі, – озвався третій, – зерно треба підкидати вгору – так воно краще впаде на ріллю і потім буде кращий врожай».
Поставали вони посеред поля – та почали сперечатися, мало-що до бійки бракує, і не помічають, що в цей час хтось постійно бігає по полю і щось сіє.
А Господар дивився на них і думав: «Коли ж ви нарешті почнете сіяти, хіба не бачите, що ворог сіє на моїй ниві кукіль».

Так в нас є. Часто сперечаємося про те, як правильно хреститися – справа-наліво чи зліва-направо, як приймати Причастя – стоячи чи на колінах, яка молитва краща –Ісусова молитва чи на Вервиці, якою мовою молитися, яка спільнота краща… І на ці суперечки витрачається дорогоцінний час і сили.
А в цей час ворог сіє кукіль…

© Мирон Шкробут