Святий Дух діяв у Марії без перешкод.

Святий Дух діяв у Марії без перешкод.

св. Франциск Сальський
(1567-1622)
(уривок з «Трактату про Божу любов»)

Святий Дух діяв у Марії без перешкод (книга 7, глава 14)
Подібно до того, як світанок виростає в новий день (поступово, без будь-якого переривання), Божа любов із кожною хвилиною зростала в дівочому серці нашої преславної Богородиці — у ніжності, мирі, послідовності, без хвилювань, потрясінь чи якогось силування.
Не можна вкладати бурхливе хвилювання в небесну любов материнського серця Діви Марії, бо ж любов за своєю сутністю є лагідною, витонченою, умиротворюючою та спокійною. Якщо ж вона іноді тисне, збуджує розум, то лише тому, що знаходить опір. Але коли шляхи для любові відкриті, вона зростає дуже швидко. Саме так, без опору й заперечень, свята звеличена любов діяла в дівочому серці нашої святої Матері.
Знаємо, якою бурхливою може бути течія ріки там, де є пороги, і яким лагідним є плин води у спокійних місцях. Так само й Божа любов, коли знаходить у людських душах багато перешкод, застосовує силу, пронизуючи серце, підштовхуючи до певних дій. Але у святій Богородиці все сприяло вияву небесної любові, розвиток якої був незрівнянно лагідний, мирний і спокійний…