Домашня Церква » Життя в Ісусі Христі » Жодних місій для юдеїв?

 

Жодних місій для юдеїв?

Автор: Петро Гусак від 26-11-2018, 18:17, переглянули: 28

Жодних місій для юдеїв?


Недавно в одному з документів Міжрелігійний комітет США ствердив, що місіонувати для юдеїв – неприйнятно з богословської точки зору. Це твердження було навіть подано у церковних засобах масової інформації як постанову єпископських конференцій США. Свою позицію стосовно цього та подібних тверджень висловив на сторінках часопису "Kirche heute" ("Церква сьогодні", 10/2002; Postfach 1603, D-84498 Altoetting) єпископ-помічник із Зальцбурга Андреас Ляун. Християнський діалог з юдеями є якраз місійний, каже єпископ, і наводить, серед інших, такі аргументи:

Хто відмовляється від місійного діалогу зі своїми юдейськими друзями, той їх дискримінує і поводить себе як антисеміт. Хіба юдеї неспроможні збагнути і прийняти Божий план, що був, згідно зі св. апостолом Павлом, прихований споконвіку, та увійти в Царство Боже, яке настало з Ісусом Христом? (...)

Згадана постава – наскрізь небіблійна. "Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїля" (Мт 15,24) – каже Ісус до ханаанянки. Щойно набагато пізніше під проводом Святого Духа молода, спочатку тільки юдео-християнська, Церква відкривається до поган. Але де і коли Церква прийняла протилежне рішення, яке би звучало: "Ісус прийшов тільки до поган?" Спасіння прийшло від юдеїв (Ів 4,22), а тепер самі юдеї мають бути від нього відлучені? Абсурд!

А що ж би мало бути з тими численними юдеями, які стали християнами? Чи ж святу Едіт Штайн треба було відіслати до відповідального за дану територію рабіна, бо вона не мала права стати християнкою? Чи це би мало бути "неприйнятно з богословської точки зору"? Можна також запитати, чому апостоли не залишилися тим, ким вони були, а саме: віруючими юдеями. Ще раз: Едіт Штайн (одна серед багатьох інших!) повинна бути відлучена від Церкви? Абсурд!

Якщо Ісус Христос – дійсно Син Божий, якщо це просто істина, то чому юдеї мають бути відлучені від можливості цю істину пізнати? Чому ця істина має звіщатися всім народам світу, тільки не юдеям – саме не юдеям, через яких Ісус прийшов у світ? Абсурд!


"Schweizerische Katholische Wochenzeitung", № 50, 13.12.2002.

З німецької переклав Петро Гусак.Категорія: Життя в Ісусі Христі, Святе Письмо, Наука Церкви, Слово душпастира

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

Им'я:*
E-Mail:
Коментар: