Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Знак Орла / Znak Orła/ (1978)

Автор: Мирон Шкробут від 2-10-2016, 23:40, переглянуло: 689

Знак Орла / Znak Orła/ (1978)Знак Орла / Znak Orła/
Жанр: Історія, Драма
Період показу: 1978
Статус: сезон 1 серій 14 (фінал)
Країна: Польща
Режисер: Губерт Драпелла
У ролях: Ярослав Маковський, Кшиштоф Колбасюк, Божена Адамек, Адам Бауманн, Ришард Філіпська, Войчех Алаборскі, Еліаш Кужемскі, Тадеуш Боровський, Бруно О'Йа, Олександрі Фогель

Сценарій фільму натхненний телевізійним фільмом Богдана Поремби "Гневко, син рибалки". Події серіалу, що відбуваються в 1308-1334 роках, розгортаються на тлі історичних подій, пов'язаних з об'єднавчою діяльністю Владислава Локетка. Головний герой - Гневко, син рибалок з-під Гданська, у якого бранденбургці вбили батьків. Спочатку він - дванадцятирічний підліток (в цій ролі - учень середньої школи Ярек Маковський), а пізніше - дорослий юнак (актор Кшиштоф Колбасюк). Більшість героїв переднього плану, серед яких діє герой "Знака Орла", мають свої прототипи в історії Польщі.

Категорія: Історичні фільми, Серіали

 

Кво Вадис? / Quo Vadis?/ (1985)

Автор: Мирон Шкробут від 2-10-2016, 23:18, переглянуло: 1569

Кво Вадис? / Quo Vadis?/ (1985)Кво Вадис? / Quo Vadis?/ (1985)
Жанр: Драма
Період показу: 1985 (завершений)
Статус: серія 1-6 (фінал)
Країна: Італія, Франція, Іспанія, Швейцарія, Великобританія, Німеччина
Режисер: Франко Россі
У ролях: Клаус Марія Брандауер, Фредерік Форрест, Христина Рейнес, Барбара Де Россі, Франческо Квінн, Марі-Терез Релін, Габріеле Ферцетті, Марко Ніколіч, Любиша Самарджич, Радомир Ковачевич.

Рим, 63 рік від Різдва Христового. Епоха правління Нерона. Могутню державу охоплено гоніннями на християн. У цьому середовищі жахливого терору зароджується любов між знатним патрицієм Марком Вініцієм і полоненою принцесою-християнкою Лігіею.

Категорія: Християнські фільми, Історичні фільми, Серіали

 

Пан Тадеуш / Pan Tadeusz/ (1999)

Автор: Мирон Шкробут від 2-10-2016, 22:36, переглянуло: 944

Пан Тадеуш / Pan Tadeusz/ (1999)Пан Тадеуш / Pan Tadeusz/ (1999)
Жанр: Історія Драма
Країна: Польща, Франція
Режисер: Анджей Вайда
У ролях: Даніель Ольбрихський, Богуслав Лінда, Міхал Жебровський, Гражина Шаполовська, Анджей Северин, Сергій Шакуров.

Розділ Речі Посполитої позбавив поляків і литовців колись могутньої державності. Частини відійшли до Росії, терпіли особливі утиски від влади відсталої, але вкрай амбітної імперії. Початок наполеонівських воєн було сприйнято колишньої шляхтою як шанс відвоювати свободу і незалежність. Так почалося збройне повстання поляків проти російських гнобителів на стороні французьких агресорів. Про це вирішальному етапі польської історії великий Адам Міцкевич склав поему "Пан Тадеуш", яку справедливо порівнюють з "Ромео і Джульєта" Шекспіра і "Євгеній Онєгін" Пушкіна.

На історичному тлі розгортається зразкова історія кохання двох молодих людей з ворогуючих сімей - офіцера пана Тадеуша і чарівної Софії, які намагаються вижити і зберегти свої почуття в бурхливому вирі історії ... У своїй чудовій екранізації Вайда подарував співвітчизникам міф про прекрасну Польщу - тієї, якої не було , але яка живе в серці кожного поляка. Міф - істота небезпечна, але Вайда приборкав його впевненою рукою майстра, об'єднавши і потаємні мрії, і мудру іронію.

Категорія: Історичні фільми, Гарні фільми

 

Давня легенда. Коли сонце було богом. /Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem/

Автор: Мирон Шкробут від 2-10-2016, 21:33, переглянуло: 1225

Давня легенда. Коли сонце було богом. /Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem/Давня легенда. Коли сонце було богом. /Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem/
дивитися онлайн українською
Жанр: Історія, драма
Рік: 2003
Країна: Польща
Режисер: Єжи Гоффман
У ролях: Міхал Жебровський, Марина Александрова, Малгожата Форемняк, Даніель Ольбрихський, Богдан Ступка, Анна Димна, Ева Вісьньовська, Мачей Козловський, Єжи Треля, Анджей Печіньський.

Дія фільму розгортається в дев'ятому столітті, в язичницьких племенах стародавніх слов'ян. Знатні князі ведуть безперервні війни, борючись за вплив і владу. Але навіть тут, серед бруду і крові, знаходиться місце шляхетності, честі, любові ... Як, втім, підлості і підступності.
Єжи Гоффман в черговий раз підносить подарунок всім любителям історичного бойовика і робить це майстерно! Він зумів поєднати історичні хроніки, язичницькі слов'янські міфи і фрагменти повісті польського белетриста XIX століття Йозефа Крошевского, перетворивши картину в незабутнє видовище. Велика кількість батальних сцен, динамічність сюжетної лінії і блискуча гра провідних зірок польського, російського та українського кіно роблять цю стрічку неповторною подвійно.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Історичні фільми

 

Легенда про княгиню Ольгу. (1983)

Автор: Мирон Шкробут від 19-09-2016, 17:35, переглянуло: 727

Легенда про княгиню Ольгу. (1983)Легенда про княгиню Ольгу. (1983)
дивитися онлайн українською
Жанр: Драма, історія
Країна: СРСР
Режисер: Юрій Іллєнко
У ролях: Людмила Єфименко, Лесь Сердюк, Іван Іванов, Костянтин Степанков, Іван Миколайчук, Іван Гаврилюк, Микола Олялін.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Історичні фільми

 

Айвенго /Ivanho/ (1952)

Автор: Мирон Шкробут від 19-09-2016, 17:09, переглянуло: 661

Айвенго /Ivanho/ (1952)
Жанр: Драма , пригоди, історія
Країна: США
Режисер: Річард Торп
У ролях: Роберт Тейлор, Елізабет Тейлор, Джоан Фонтейн.

В 1190 саксонський лицар сер Вілфред з Айвенго інкогніто повертається до Англії з Третього Хрестового походу, щоб зібрати гроші для викупу короля Англії Річарда Левове Серце з австрійського полону.

В Англії Айвенго дізнається, що брат Річарда, принц Джон, має намір віроломно узурпувати королівську владу. Вірний Річарду відважний Айвенго не має наміру миритися з ситуацією, і він вирішує діяти.
Чарівна дівчина Ребекка, дочка врятованого безстрашним лицарем, багатого єврея, подарує Айвенго фамільні коштовності, щоб він зміг купити спорядження прийняти участь в престижному лицарському турнірі в Ешбі.
Там Айвенго повинен виграти призові гроші для викупу Річарда з неволі. Багатостраждальна Англія чекає свого короля...

від роману Вальтера Скотта лише назва smile

Категорія: TV "Домашня Церква" » Історичні фільми

 

Захар Беркут (1971)

Автор: Мирон Шкробут від 7-09-2016, 13:43, переглянуло: 794

Захар Беркут (1971)Захар Беркут (1971)
Жанр: історичний
Країна: УРСР
Кіностудія / кінокомпанія: ім. О.Довженка
Режисер: Леонід Осика
Актори: Іван Миколайчук, Василь Симчич, Іван Гаврилюк, Антоніна Лефтій, Костянтин Степанков, Борислав Брондуков, Болот Бейшеналієв, Федір Панасенко, Володимир Прокоф’єв

Фільм Захар Беркут — це епічна драма за мотивами повісті Івана Франка. Про мужню боротьбу карпатських горців, очолюваних Захаром Беркутом, головою племені мисливців, воїнів та хліборобів, проти татаро-монгольської навали на Київську Русь у XIII столітті, про непереможний дух народу, прагнення відстояти свою свободу.

Нагороди: 1972 – приз і премія за відтворення на екрані традицій народного героїчного епосу – ВКФ у Тбілісі. 1971 – Головний приз, спеціальний диплом Валерію Квасу за оригінальну операторську роботу – Кінофестиваль "Молодь – молодим" (Дніпропетровськ).

Категорія: Історичні фільми, Українське кіно

 

Чорна сутана /Black Robe/

Автор: vuspetro від 29-08-2016, 23:30, переглянуло: 2577

Чорна сутана /Black Robe/ Чорна сутана / Black Robe/
Рік випуску: 1991
Країна: Канада-Австралія
Жанр: Вестерн, Драма
Режисер: Брюс Бересфорд
В ролях: Танту Кардинал, Сандрин Холт, Жан Бруссо, Лоуренс Бейн, Огаст Шелленберг, Еден Янг, Лотер Блюто, Біллі Ту Ріверс, Хэррісон Ліу,

Опис: Екранізація однойменного роману Б.Мура. В 1634 році прибулий із Франції єзуїт - отець Ла Форг - повинен перемінити священика, що проповідує індіанцям християнство. Місіонерові потрібно перебороти півтори тисяч миль, щоб добратися до колеги...
1. 1634, французькі колонії в Канаді. Єзуїт-місіонер разом з кількома індіанцями алгонкинов відправляється в неосвоєні землі нести дикунам слово Господнє. Вони потрапляють у полон до ірокезом і проходять важкі випробування. Красиві зйомки природи, цікавий сценарій, хороший підбір акторів, професіоналізм режисера. Єдиний не дуже вдалий сюжет - про протистояння індіанського шамана (уособлення всіх зол) і святого отця (джерело доброї сили). Фільм заслуговує найвищої оцінки. Знятий за однойменним романом Брайана Мура.
2. Сценарист Брайан Мур адаптував для екрану свій власний роман, який, у свою чергу, був заснований на листах і щоденниках місіонерів-єзуїтів, прозваних індіанцями "чорними шатами".

Категорія: Християнські фільми, Історичні фільми

 

Ганді /Gandhi/ (1982)

Автор: Мирон Шкробут від 28-08-2016, 01:49, переглянуло: 701

Ганді /Gandhi/ (1982)Ганді /Gandhi/ (1982) дивитися онлайн
Жанр: Драма, біографія, історія
Країна:   Велика Британія
режисер: Річард Аттенборо
В ролях: Бен Кінгслі, Кендіс Берген, Едвард Фокс

У 1869 році, коли Ганді народився, його країна ще була окрасою Британської імперії і однією з коштовностей королеви Вікторії. 30 січня 1948 року в день його вбивства, Індія була вільною. Це стало плодом його праць, праць довгого титанічного життя.

Категорія: Історичні фільми, Гарні фільми

 

Апокаліпсис /Apocalypto/ (2006)

Автор: Мирон Шкробут від 27-08-2016, 22:42, переглянуло: 738

Апокаліпсис /Apocalypto/ (2006) Апокаліпсис /Apocalypto/ (2006)
Жанр: Драма, пригоди
Країна:   США
режисер: Мел Гібсон
В ролях: Руді Янблад, Далія Ернандез, Джонатан Брюер.

У фільмі показано життя цивілізації майя до приходу іспанських конкістадорів: жорстокі війни з сусідніми племенами, людські жертвоприношення, загадкові містичні ритуали.

В один день валиться світ індіанця по імені Лапа Ягуара. Його село захоплює сусіднє плем'я, знищуючи хатини, забираючи місцевих жителів в полон. Його ведуть в місто, щоб принести в жертву богам. Перед лицем неминучої смерті Лапа Ягуара повинен побороти свої найсильніші страхи і зробити відчайдушний ривок, щоб врятувати тих, хто для нього найдорощі ...

Це шедевр. Дуже видовищний фільм, надзвичайні зйомки. Дивитися місцями дуже важко, але розумієш, що жорстокість завжди була невід'ємною частиною життя.

Категорія: Історичні фільми, Гарні фільми

 
Назад Вперед